Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7248 miejsce

Dziennikarze obywatelscy nie tylko artykuły piszą... Cz. 2

Dla niektórych dziennikarzy obywatelskich artykuł na dwa tysiące znaków to za mało... Wydają 300-stronicowe książki. Inni publikują u nas teksty... a tomiki ich wierszy można zobaczyć na półce w księgarni.

W pierwszej części napisaliśmy o Katarzynie Enerlich i Annie Bołt. Czekamy na zgłoszenia do trzeciej części.

Wspomnienia spisane przez Magdalenę Sarzotti

 / Fot. Magdalena Layer-Sarzotti Magdalena Layer-Sarzotti swoją przygodę z serwisem Wiadomości24.pl zaczęła, nomen omen, od artykułu " Jak wydać własną książkę, czyli cierpienia autora", w którym radziła jakie kroki należy przedsięwziąć aby wydać swoją własną książkę. Opowiedziała też o swoich doświadczeniach związanych z debiutem literackim - książką "Wspomnienia szatniarza teatralnego".

"Wspomnienia szatniarza teatralnego" to dziesięć opowiadań, stanowiących wspomnienia teatralne z lat 30. fikcyjnego szatniarza Warszawskiej Opery Narodowej, który po wojnie znalazł się w Londynie. Bohaterami jego wspomnień są zarówno postacie prawdziwe jak i fikcyjne. Prawdziwa gratka dla teatromanów.

Co ciekawe, chcąc poznać opinie przyszłych czytelników, pierwsze rozdziały Magdalena publikowała w odcinkach na portalu literackim Fabrica Librorum. A napisana na konkurs na "Balladę Leśmianowską" (organizowany przez Radio Łódź) ballada z piątego rozdziału trafiła do zbiorku dziesięciu najlepszych ballad.

Beata Biały opowiada bajki

 / Fot. Beata Biały Beata Biały dała się poznać użytkownikom Wiadomości24.pl jako sympatyczna autorka napisanych z pomysłem i humorem (a przede wszystkim świetnie pod względem językowym) felietonów publikowanych w dziale "Moje Trzy Grosze". Poza serwisem Beata prowadzi swojego bloga oraz pisze bajki i wierszyki dla dzieci.

Książeczki zbierają doskonałe recenzje, zarówno wśród dzieci jak i wśród dorosłych. "Wierszyki wyssane z palca", zbiór 18 limeryków, których bohaterami są zwierzęta, otrzymał tytuł
Najpiękniejszej Książki Roku 2005 w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek w kategorii Książki Dziecięcej. Wśród kilku pozycji jakie w dorobku ma Beata nam najbardziej interesująca wydała się bajkowa książka kucharska dla dzieci - "Twarożek Białej Damy i inne dania prosto z bajki".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

teraz link działa prawidłowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

www.mybook.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Karol Kłos "Kłamliwy dziennik", Wydawnictwo "My Book" 2009, (www.mybook.pl)
pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.