Facebook Google+ Twitter

Dziennikarze obywatelscy o sobie. Rusza badanie

Kim są dziennikarze obywatelscy? Jak interpretują swoją rolę? Czy zagrażają tradycyjnym mediom? M.in. na te pytania ma dać odpowiedź nowe badanie środowiska dziennikarzy obywatelskich. Ich opinie staną się częścią pracy naukowej.

Jedno z pytań w badaniu ankietowym / Fot. PrintScreen: www.ankieter.pl/wyniki/index/id/6889/To nie pierwsza i na pewno nie ostatnia ankieta na temat dziennikarstwa obywatelskiego. Projekt badawczy "Zjawisko dziennikarstwa obywatelskiego w ocenie osób publikujących w serwisach internetowych dziennikarstwa obywatelskiego" skupia się jednak przede wszystkim na samych twórcach - na tym, co dziennikarze obywatelscy myślą o sobie i o swojej roli w środowisku mediów.

Zjawisko dziennikarstwa obywatelskiego - wbrew pozorom - nie jest łatwe do zdefiniowania i często budzi kontrowersje. Twórcom zarzuca się brak kwalifikacji i nierzetelność, serwisom internetowym - wykorzystywanie dobrowolnej pracy internautów, a samemu zjawisku - zagrażanie profesjonalnym mediom. Często podkreśla się, że dziennikarze obywatelscy traktują swoje hobby jako realizację ważnej misji. W opozycji do tych zarzutów przywołuje się idee wolnej kultury, współpracy dla wspólnych korzyści i zaangażowania w problemy społeczności lokalnej.

Konieczne jest dokładniejsze przyjrzenie się opinii samych dziennikarzy obywatelskich. Krótki opis ich profilu demograficznego, a przede wszystkim poznanie ich stosunku do własnej twórczości, ich odpowiedzi na formowane zarzuty i interpretacje własnej roli w środowisku medialnym pomogą w bardziej precyzyjnym opisaniu zjawiska dziennikarstwa obywatelskiego.

Ankieta jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które publikują bądź kiedykolwiek publikowały w internetowych serwisach dziennikarstwa obywatelskiego. Stanowi ona część projektu badawczego przeprowadzonego na potrzeby tworzonej pracy magisterskiej. Jest całkowicie anonimowa, a jej wypełnienie powinno zająć od 5 do 10 minut.

Każdy, kto chce podzielić się swoimi opiniami na temat własnej twórczości i zjawiska dziennikarskiego w ogóle może wypełnić ankietę dostępną pod adresem: http://www.ankieter.pl/wypelnij/ankiete/id/6889/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Powodzenia w dalszym zgłębianiu tematu. Moje odpowiedzi właśnie dodały się do statystyki ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja również wypełniłam :)....Pozdrawiam i powodzenia Michale! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wypełniłam, powodzenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wypełniłem i napisałem szczerą prawdę. Powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wypełniona

Komentarz został ukrytyrozwiń

wypełniłam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biję się w pierś i bardzo, bardzo DZIĘKUJĘ!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Michale, ja naprawdę czytam korespondencję... :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Michale w dzisiejszym mailingu była informacja o Pana tekście :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wypełniłam. Życzę powodzenia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.