Facebook Google+ Twitter

Dziennikarze obywatelscy (pisarze, poeci i fotograficy) do dzieła

Przeglądając teksty zamieszczone w naszym serwisie, myślę sobie, ten to ma talent do pisania, potrafi przyciągnąć uwagę czytelnika, mógłby pisać opowiadania, nowele lub powieści. Gdy przeglądam galerie zdjęć w serwisie, mam podobne myśli.

Niedokończona mini powieść Leopolda Tyrmanda „Wędrówki i myśli porucznika Stukułki” / Fot. Grzegorz SadowskiPisząc, wstawiając zdjęcia do galerii serwisu, pamiętajmy, że nasze autorstwo (artykułów, zdjęć), może nam przynieść nagrody, lub nawet małe profity. Pisząc artykuły do serwisu możemy zgłosić je no może jeszcze nie na konkurs dziennikarski Grand Press 2014, ale już na Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego, czy VIII konkurs im. Maćka Szumowskiego na reportaż „Polska zza siódmej miedzy”, lub Konkurs dla dziennikarzy o nagrodę marszałka Senatu RP w 2014 r. itp., już tak. O konkursie wiadomości24.pl - Dziennikarz Obywatelski .... Roku, nie wspomnę.

Jeżeli zdarzy nam się wykonać jakieś naprawdę ciekawe zdjęcie, to możemy je zgłosić, no może nie od razu na konkurs World Press Photo, ale już na International Photography Awards, Sony World Photography Awards, Nikon Photo Contest International 2014 – 2015, Humanity Photo Awards 2015, czy nasze rodzime konkursy fotograficzne jak: Biennale Fotografii "Zabytki" Zabytki światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce, Nowy Sącz w obiektywie, Przestrzeń wyobraźni itp. i być może wygrać pierwsze nagrody i pieniądze.

Każdy z nas piszący artykuły do serwisu, musi, w którymś momencie zmierzyć się z pisaniem tekstów, dzienników, pamiętników, czy aforyzmów, fraszek, limeryków, wreszcie liryków, czy wierszy. Pisanie do szuflady, może jest na początku dobrym sposobem, aby wrócić do naszego dzieła, poprawić je wygładzić, jednak w końcu musimy go wyciągnąć na światło dzienne i poddać ocenie innych (specjalistów). Może nie wysyłajmy wtedy naszych utworów na konkurs: Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „ORFEUSZ”, czy konkurs o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną, ale już nad konkursem literackim na dokończenie mini powieści Leopolda Tyrmanda „Wędrówki i myśli porucznika Stukułki” możemy się poważnie zastanowić.

Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo MG, Uczestnicy mają za zadanie dokończyć powieść Leopolda Tyrmanda „Wędrówki i myśli porucznika Stukułki”. Mini powieść kończy się decyzją bohatera, by wyjechać do Niemiec, ciąg dalszy to właśnie konkursowe dokończenie powieści. Maksymalna objętość pracy – 180 000 znaków ze spacjami. Jury przyzna nagrodę główną oraz 2 wyróżnienia. Nagrodą główną jest nagroda pieniężna o wartości 10 000 zł oraz honorarium za publikację utworu w wysokości 5% przychodów wydawcy z tytułu sprzedaży książki. Wyróżnieniem jest nagroda pieniężna w postaci honorarium za publikację utworu w wysokości 5% przychodów wydawcy z tytułu sprzedaży książki.

Możemy się też zastanowić nad udziałem w: IV edycji Literackiego Debiutu Roku, w II Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Popradzki Laur Jana Kochanowskiego” (pula nagród 3 tys. zł), w VII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Refleksy” (pula nagród 4,3 tys.), w Konkursie na esej (nagroda 2,5 tys. zł), w Konkursie Literackim Miasta Gdańska im. Bolesława Faca za 2014 r. (nagroda, wydanie 1000 egz. utworu), w Konkursie na opowiadanie "Otwartym tekstem", w Konkursie na opowiadanie kryminalne i wielu innych, w których możemy zdobyć pierwsze doświadczenia i pierwsze laury. Nie ma, co odkładać na później, czekać aż redakcja serwisu ogłosi jakiś konkurs na opowiadanie (niedoczekanie). Dziennikarze obywatelscy (pisarze, poeci i fotograficy) do dzieła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Konkurs Wydawnictwa MG, jest naprawdę interesujący. Dokończenie powieści Leopolda Tyrmanda „Wędrówki i myśli porucznika Stukułki”, to ciekawe zadanie i doświadczenie!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet na naszym portalu możemy poczytać wiersze, legendy a nawet poemat autorstwa Zdzisława Sadowskiego. Wejść na wspomnianego autora najlepiej jako "niezalogowany", ze względu na zablokowanie jego konta i przeglądając komentarze lub artykuły nagrodzone pucharami (istny spis artykułów) wejść na interesujący nas artykuł, a warto. Tym bardziej, że większość tekstów to artykuły autorskie i aktualne także dzisiaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tyle możliwości, no, no.:)
Jestem na tym portalu nowa, ale już teraz bez problemu mogę wskazać kilku ( póki co czytam teksty dopiero od 30 października br.) dziennikarzy obywatelskich, którzy bez problemu są wstanie ubiegać się o nagrody w konkursach, opisanych przez Autora publikacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.