Facebook Google+ Twitter

Dziennikarze obywatelscy po raz pierwszy w konkursie Grand Press

Zgłoszeni przez Wiadomości24.pl: Seweryn Lipoński, Adam Podgórski i Jolanta Paczkowska znaleźli się w gronie dziennikarzy nominowanych w konkursie na Dziennikarza Roku 2009 tygodnika Press. To przełom. Press po raz pierwszy oficjalnie uznał kandydatury obywatelskich.

 / Fot. PressNajnowszy tygodnik "Press" przynosi szczegóły rozstrzygniętego konkursu dziennikarskiego Grand Press. Po raz pierwszy z zawodowcami takimi jak Tomasz Lis, Ewa Ewart, Piotr Zaremba, czy Anita Werner stanęli w szranki dziennikarze obywatelscy, publikujący swe teksty w ubiegłym roku między innymi na stronach Wiadomości24.pl.

Zgłosiliśmy Seweryna Lipońskiego, Adama Podgórskiego i Jolantę Paczkowską, bo naszym zdaniem - jak napisaliśmy w zgłoszeniu - wymienieni Autorzy spełniają główne kryteria, określone przez miesięcznik Press: profesjonalizm, przestrzeganie etycznych kanonów zawodu oraz promowanie światowych standardów pracy w mediach.

Seweryn, jako pierwszy zgłoszony, z liczbą 5 punktów, znalazł się obok takich dziennikarzy jak Roman Kurkiewicz i Stanisław Michalkiewicz. Adam, z czterema punktami - obok Michała Majewskiego i Pawła Reszki. Jolanta, mając trzy punkty, na liście zaakceptowanych kandydatów znalazła towarzystwo Michała Olszańskiego i Magdaleny Pocheć.

Bardzo nas ucieszyło, że jury konkursu Grand Press w tym roku zdecydowało przyjąć nasze zgłoszenia. Traktujemy to jako pierwszy krok w stronę uznania dokonań dziennikarzy obywatelskich i ich prawa do występowania na równi z zawodowcami, jeśli tylko ich dokonania są porównywalne. Piszę o pierwszym kroku, bo nasze zgłoszenie potraktowane zostało - wnosząc z tekstu Andrzeja Skworza, redaktora naczelnego "Press" - jako autopromocja. Proszę wierzyć, nie w takiej intencji to zrobiliśmy.

Znając środowisko dziennikarzy obywatelskich, widząc jak dobre teksty publikują, trudno nie zgłosić ich w konkursie, którego kryteria spełniają. A że bardzo wielu z nich publikuje na łamach Wiadomości24.pl... Jesteśmy po prostu ich serwisem. Udostępniamy miejsce, pomagamy w redagowaniu tekstów. I nie jesteśmy ślepi, dostrzegamy wartość tych materiałów. Tak jak pozostali Autorzy, którzy również wzięli udział w zgłaszaniu kandydatur.

Trojgu dziennikarzom obywatelskim serdecznie gratulujemy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

O tym, że Seweryn pisze dla poznańskiej Wyborczej, wiadomo już od dawna ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.01.2010 07:43

Gratuluje nagrody, oby statuetka nie zakurzyła się pomiędzy innymi mniej i bardziej wartościowymi gadżetami na regale... może jeszcze do kompletu nagroda kleks roku i zapas atramentu na dekadę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Również i ja składam gratulację. We troje jesteście na równi z najlepszymi "profesjonalnymi" dziennikarzami.
Myślę, że będąc konsekwentnymi jeszcze pokarzemy siłę dziennikarstwa obywatelskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie Kochane ! - to ja Wam Autorzy serdecznie gratuluję.:)
Redakcji również; bo przecież to zaszczyt mieć w gronie DO
osoby spełniające kryteria konkursu miesięcznika Press!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za gratulacje. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla wszystkich i życzę dalszych sukcesów:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla Reprezentacyjnej Trójeczki, a dla p.Maca podziekowanie, że dzięki jego linkowi odkryłam cudny materiał Joli!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielkie wyróżnienie, że jury Grand Pressu zgodziło się na udziału DO w konkursie :D. Może coś uda się wygrać ;>? Gratulacje dla całej trójeczki :))).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że Seweryn się nie obrazi jak powiem, że od niedawna pisze dla poznańskiej Wyborczej ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.