Facebook Google+ Twitter

Dziennikarze to szmaty - twierdzi bloger po próbie samobójczej prokuratora

Wojskowy prokurator, pułkownik Mikołaj Przybył, w dramatycznym geście próbował popełnić samobójstwo podczas konferencji prasowej. Kominek oskarża dziennikarzy. O to, że telewizyjni opetatorzy, widząc leżącego pułkownika, w pierwszym odruchu złapali kamery, a fotoreporterzy - aparaty, zamiast rzucić się mu na pomoc. Padają ciężkie słowa: ściery, szmaty...

Sonda

Jak zachowali się dziennikarze?

Kominek pisze: "Ale i tak nic nie przebije ścier biegnących do kamer na widok leżącego płk Mikołaja Przybyła. Nie chodzi o to, że mieli wszyscy go ratować. Chodzi o zwyczajny ludzki odruch, który u nich ma nazwę „record”.

Bloger pisze też, że "skurwysyństwem" było zostawienie włączonej kamery w gabinecie pułkownika, z którego ten na chwilę wyprosił dziennikarzy, mówiąc, że prosi o pięciominutową przerwę w konferencji. W tym czasie strzelił sobie w głowę.

Czy dziennikarze popełnili grzech, przecież widać było dzwoniących po pogotowie. Czy powinni z gołymi rękami ratować wojskowego? Czy nie po to ich zaprosił, aby zdali pełną relację, bo inaczej jego czyn przeszedłby bez echa? Co o tym sądzic


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (51):

Sortuj komentarze:

BRK
  • BRK
  • 12.01.2012 07:49

Natmiast Pan Kominek- wyzywywa tak jak się sam nazywa. Już pisałam , określenie przenośne "hiena" nie jest równoznaczne z poniżającym i obraźliwym "szmata".
Kim jest ów Blogger Kominek by aż tak przejmować się jego określeniami.?
Jak dla mnie nikim, więc niech sobie bluzga co mu się żywnie i rzewnie podoba.
Takich "autorytetów" w sieci pełno. Wystarczy zamknąć komp i po problemie obrażania przez "niktosia"

Komentarz został ukrytyrozwiń
BRK
  • BRK
  • 12.01.2012 07:44

@ Pan Marek -
chyba się nie zrozumieliśmy. Otóż dziennikarz jeśli wkracza w prywatność bez zgody osoby to jest już paparazzi a ten rodzaj dziennikarstwa nie jest chlubny.

W przypadku tym, dziennikarzy wyproszono z sali. Płk. chciał być sam i został sam. "bez pukania" wbiegli na dzwięk strzału - to z pomocą powinni a nie aparatem.
RElacjonować wydarzenie publiczne, to jednak nie to samo co wydarzenie prywatne.
Pułk nie strzelił w obecności dziennikarzy na konferencji. A i to fotografowanie ofiary naruszałoby jego prywatność.

Gdy robiłam wywiad i reportaż o ratownictwie górskim,nawet nie wyjęłam aparatu z futerału, gdy zwróco mi uwagę uprzedzając, nie pozwolono mi robić zdjęć ofiary wypadku, ponieważ to naruszałoby prywatność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetny materiał, gratulacje dla autora tekstu!!!! a prace każdy musi swoja wykonywać sam.... czy dziennikarz, czy polityk, czy redaktor... najważniejsze iż ukazał się materiał w wiadomosciach24. CHAPEAU dla P.Tomasza

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Tadeusz Sledziewski - zmieniłam fotke, bo na poprzedniej uznałes Tadeuszu słynne "la bocca di verita" za moją aureolę.
Zeby rozwiac Twoje wątpliwosci wyjasniam, że należę do nielicznych w naszym wieku osób, które nie muszą zacierac pezepeerowskiej przeszłości: nie musiałam sie "nawracać" i nie muszę zabiegać o "wyświęcenie". Daruj więc sobie tego rodzaju złosliwości, bo ja Cie nie pytam, jak twardą skórę masz na kolanach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.01.2012 22:59

Wczoraj napisałem, że dzisiejszy dzień przyniesie odpowiedź na pytania zawarte w artykule. Dziś mogę odpowiedzieć za siebie - dziennikarze, którzy byli w sali to wyjątkowe szuje. Nawet operatorzy.
Okładka Super Expressu: http://static.wirtualnemedia.pl/media/images/suoerexpressprukarotrkrew.jpg

Niech pieniądze któe zarobili na tych zdjęciach przyniosą radość ich dzieciom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co nie oznacza Panie Marku, że nie należy takich osób nazywać po imieniu. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

@BRK 09:30
Pani Barbaro "Dziennikarze zachowali się jak hieny, DZiennikarze żywią się padliną. Im padlina gorsza cuchną;ca tym lepsza. Nie dlatego że smakuje , lecz dlatego że lepiej się sprzedaje".
Hieny żywią się istotnie padliną, tutaj padliny nikt nie widział. Hieny również nie gardzą istotami żywymi. Produkt, z którym pracują dziennikarze pani nazywa padliną? Bardzo ciekawe. Jestem na milion procent przekonany, że pani zrobiła to samo, co te hieny. Mianowicie kliknęła pani w ten trójkącik, który zwykle uruchamia filmik na You Tube i... Zacięło się? Czego pani się spodziewała po tym filmiku? Przecież tytuł wymowny, to ani chybi będzie mięso przygotowane przez te hieny... A tu taki zawód... Nie dali popatrzeć?

Dopiero jak sytuacja nieco się wyjaśniła, to nawet obowiązkową reklamę przed obejrzeniem SENSACJI należy obejrzeć.

Można tupać nóżkami, boczyć się, pianę z ust toczyć, ale fizjologii mózgu i konstrukcji psychiki ludzkiej pani nie zmieni. Jest zapotrzebowanie na informację szokującą, to będą zawsze tacy, co ją dostarczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
BRK
  • BRK
  • 10.01.2012 14:39

I jeszcze jedno. :
zdania ostatnie:
cyt. Czy powinni z gołymi rękami ratować wojskowego? Czy nie po to ich zaprosił, aby zdali pełną relację, bo inaczej jego czyn przeszedłby bez echa? Co o tym sądzic


Co sądzę,?

Oba pytania uważam za głupie, chyba że były retoryczne ....
bo nie podejrzewam autora iż wątpi , ba! a nawet podejrzewa i wręcz sugeruje umyślne działanie Pana P. P.

dlatego uważam je za b. nie na miejscu.
, nie ważne w tym wypadku postarzelenia się. po co zaprosił dziennikarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiejsza okładka "Super Expresu" była do przewidzenia http://www.se.pl/multimedia/galeria/76643/146532/prokurator-mikoaj-przyby-strzeli-sobie-w-gowe-rekonstrukcja/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam Pani Jadziu. Zauważyłem wokół Pani głowy, jakoby aureolę. Czyżby już Pani została wyświęcona, za swoje usługi na rzecz Partii Ogłupiania Polaków? Jeśli tak to gratuluję.
Odnośnie totego powiem, że Sejm RP powinien mieć ogląd na całokształt wydarzeń i w razie potrzeby powołać do odpowiedzialności. Coś za dużo "Poległych" jak na jedną kadencję rządową. Pani Blida? Skąd Pani wie, czy ona sama przyczyniła się do swojej śmierci? Czyżby Pani była pewna, że afery węglowej nie było? A może Pani Blida, już za dużo wiedziała?
Do Olewników też wtargnęli z samego rana i jakoś nikt się nie powiesił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.