Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27495 miejsce

Dziennikarze Wiadomości24 w "Polityce"

Tygodnik "Polityka" poświęcił cztery strony dziennikarstwu obywatelskiemu. W artykule przeczytamy m. in. o dwójce naszych autorów, Ewie Krzysiak i Marcinie Borowiczu.

Serwisy, w których można publikować własne teksty i fotografie cieszą się wielką popularnością wśród internautów. Zauważyła to "Polityka" i w najnowszym numerze (nr 6, 8-14 lutego) pojawił się artykuł dotyczący tego zjawiska.

 / Fot. okładkaW tekście wspomniano o Wiadomościach24 i ich autorach, czyli o Marcinie Borowiczu i Ewie Krzysiak. Obydwoje są w naszym serwisie od 2008 roku. Pani Ewa opublikowała ponad 900 tekstów, natomiast pan Marcin - 9, bo jak sam powiedział dziennikarzowi "Polityki", traktuje pisanie, jako hobby i wysyła materiały do wielu serwisów zajmujących się dziennikarstwem obywatelskim. Swoją nieregularną aktywność nadrabia całkiem sporą liczbą odsłon - prawie każdy jego artykuł ma ich ponad 2 tys, a jeden nawet 20 tys. Borowicz ma u nas tabliczkę debiutanta, bliska jest mu tematyka koncertów i imprez masowych.

Z kolei Pani Ewa może się pochwalić tabliczką redaktora i tym, że ma już ponad 4 mln czytelników. Pisze dużo o kulturze, ale interesują ją też aktualne wydarzenia z kraju i ze świata. Ma na swoim koncie kilka wyróżnień i wygranych rankingów.

Dziennikarstwo obywatelskie za oceanem
Na całym świecie funkcjonują serwisy oparte na dziennikarstwie obywatelskim. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie za najbardziej znaną opiniotwórczą gazetę internetową uznaje się "Huffington Post", założony przez dziennikarkę Ariannę Huffington. Serwis zrzesza tysiące blogerów, specjalizujących się w różnych dziedzinach. "HuffPost" to nie tylko dzienniki internetowe, można tam znaleźć także wiadomości, zdjęcia, filmy oraz wypowiedzi polityków i światowej sławy celebrytów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

Przyznam, że jestem zaskoczona. Dziękuję za info i za komentarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mirosławie Kraszewski: "Trybuny" nie ma już od jakiegoś (dość długiego) czasu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę tu coś nie gra...Albo chodzi o dziennikarstwo obywatelskie albo o dziennikarski establishment. Nie powinno się dziennikarstwo obywatelskie podpierać opiniami takich pism jak Polityka czy GW. Wynika z tego, że szukamy akceptacji u - w końcu - upolitycznionych dzienników i tygodników. Te rzeczy powinny być niezależne i równoległe. To myśmy powinni oceniać "Politykę", a nie odwrotnie. To trochę tak jak w szkole. Ciągły egzamin: „nauczyciel zawsze ma racje, a jak nie ma - patrz powyżej”.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sebastian
  • Sebastian
  • 09.02.2012 23:23

Z fanami jest tak - raz cię hołubią, drugim razem krytykują. Za każdym razem będą obłudni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek Kramarz
  • Mirek Kramarz
  • 09.02.2012 21:28

Gdyby tak URBANOWE "NIE", zechciało zainteresować się W24, była by pełnia szczęścia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Ad Rem
  • Ad Rem
  • 09.02.2012 21:06

@ Panie Romanie może Nasz Dziennik -SSakiewicza coś napisze ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda ze o autorach W24 nie napisze "Trybuna". Ale skoro o tych dwoch autorach pisze pozytywnie Polityka, jako autorytet, to wiadomo skad wieje wiatr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdeczne gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla wyróżnionych, Ania, Basia i Adam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, to była także Polityka. ;) Mam nadzieję, że tym razem bez nietaktownych uwag.
Ewo, Ty wiesz, jak Cię nieustająco podziwiam. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.