Facebook Google+ Twitter

Dziennikarze Wiadomości24.pl w antykryzysowym działaniu

Dziennikarze Obywatelscy do dzieła! Opisujmy nieprawidłowości, których usunięcie przyniesie Polsce wymierne korzyści.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Water_drops.jpgKryzys gospodarczy dwadzieścia parę lat temu spełnił dwie role - dziw nad dziwy - pozytywne. Pierwsza - był znaczącym przyczynkiem do upadku bloku komunistycznego. Druga - pochodna pierwszej - przyczynił się do powstania, a może powrotu demokracji na ziemię Polski. Po przemianach kryzys ustąpił. Zapewne "pomyślał" - radźcie sobie sami. Nie jestem Wam już potrzebny.

Coś z tym "radźcie sobie sami" nam nie wyszło. Bo oto mamy go znowu. Przybrał - co prawda - nieco inne oblicze. Na świecie wszystko się zmienia. Nie ma się więc czemu dziwić. Władze Polski długo przecierały oczy zanim go dostrzegły. Póki co - poza wezwaniem do zaciskania pasa - radykalnych działań antykryzysowych nie można się dopatrzeć.

Zachęcam więc wszystkich Dziennikarzy Obywatelskich do rozejrzenia się wokół siebie, wyszukania istniejących mankamentów, podania sposobu ich usunięcia oraz do wykazania korzyści z tego wynikających.
Ja podjąłem takowe działanie i chcę Wam je przedstawić.

Z mankamentem, którym się zająłem spotykają się ludzie zamieszkali w lokalach, do których administrator doprowadza wodę ciepłą. Chodzi o ilość wody, która zleci do kanalizacji z kranu ciepłej wody, od chwili jego otwarcia, do chwili aż z niego zacznie lecieć - rzeczywiście - woda ciepła. Przeprowadzone próby na trzech bateriach, jakie znajdują się w mieszkaniu, już po upływie godziny od ostatniego poboru wody trzeba było spuścić minimum litr wody do kanalizacji, aby z kranu popłynęła woda ciepła.

Żeby nie być drobiazgowym i posądzonym o naciąganie wyliczyłem straty przyjmując jeden litr wody tracony przy każdym jej poborze oddalonym od siebie w czasie o co najmniej godzinę. Z doświadczenia, też wyszło, że dziennie dokonuje się osiem takich poborów. Cena jednostkowa wody ciepłej wynosi: 12,80 złotych na metr sześcienny. Z powyższych danych wyszło mi, że rocznie spuszczam do kanalizacji 2,92 metra sześciennego wody "ciepłej". Wody, której ciepło zostało utracone w nieizolowanych cieplnie przewodach doprowadzających ją z podgrzewacza do punktów poboru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Gdybym mógł napewno bym się zmienił i nie bił głową w ścianę. Wybaczcie - nie mogę. Będę bił! Choć to boli. Będę pisał, mówił - jak mi starczy sił to wył - o rzeczach, które w rozumnym społeczeństwie nie powinny mieć miejsca. W niedługim czasie podejmę próbę napisania o kolejnym paradoksie cywilizacji. Nie wiem czy Redakcja zezwoli na umieszczenie tego materiału, mając na uwadze całkowity brak zainteresowania tematyką racjonalnego wykorzystywania energii.
Popróbuję wskazać patologię w transporcie.
Zachęcam.
Nie wiem tylko, jak to się stało, że są dwa wpisy przy zerowej liczbie otwarć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za te dwa komentarze. Pisząc o marnotrastwie, myślałem, że wzbudzę większe zainteresowanie i znajdę naśladowców. Chodzi, przecież o oszczędzanie wspólnego dobra. Szkoda, że jestem osamotniony w takowym działaniu. Zawsze to łatwiej ponarzekać, niż znaleźć nieprawidłowość i wskazać sposób jej usunięcia. Widać w Polsce wszystko jest OK. A ja stary zgred, czegoś się czepiam.
No, abyśmy długo żyli w tym dobrobycie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na utratę ciepła przez ciepłą wodę jest sposób. Ja poznałem go zbyt późno by zastosować. Tzw. druga rura od źródła do ostatniego odbiornika wody. Rura może być najcieńsza ze stosowanych w hydraulice wodnej. Powoduje powrót wychłodzonej wody cieńszą rurą do podgrzewacza a w konsekwencji przed kranem stale masz ciepłą wodę. Druga rura i jej zabudowa też kosztuje. Detale dla fachowców. Ja większy amator. Jednak szukać oszczędności należy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) za dobry pomysł. Dziennikarze często wynajdują nieprawidłowości, ale nie podają sposobów na poprawienie. Krytykują, ale nie konstruktywnie. Zatem do dzieła!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.