Facebook Google+ Twitter

Dziennikarze zbojkotowali konferencję prasową Cracovii

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-09-29 12:41

Dziennikarze w Krakowie solidarnie zaprotestowali wczoraj przeciwko decyzji MKS Cracovia o odebraniu dziennikarzom sportowym Gazety Krakowskiej akredytacji na mecze klubu oraz pozbawienia ich prawa wstępu na konferencje prasowe.

  Redaktor Naczelny Gazety Krakowskiej - Janusz Kozioł

Gdy na tradycyjne czwartkowe spotkanie z trenerem Stefanem Białasem nie został wpuszczony reporter „GK” (wypraszano grzecznie) przedstawiciele mediów opuścili klubowy budynek, wyrażając głośny sprzeciw wobec osobliwych praktyk prezesa Janusza Filipiaka.

Przypomnijmy: właściciel ComArchu i współwłaściciel (mniejszościowy) Cracovii cofnął akredytacje, bo był niezadowolony z publikacji trzech problemowych artykułów o jego rodzinnej inwestycji budowlanej. Z działalnością klubu nie miały one nic wspólnego i Filipiak pomylił role: w prywatnej sprawie wystąpił jako prezes Cracovii, w której na dodatek ponad połowę akcji posiada miasto.

Budująca reakcja wszystkich bez wyjątku dziennikarzy (dzięki, panowie) nie wpłynęła jednak otrzeźwiająco na przedstawicieli klubu. Pod nieobecność Filipiaka, który wyjechał wczoraj za granicę, jego zastępcy nie mieli zamiaru niczego wyjaśniać, sprawiając wrażenie ubezwłasnowolnionych przez szefa.

– Nie będę komentował tych decyzji, nie mam nic do dodania – to odpowiedzi wiceprezesa Jakuba Tabisza. – Akredytacje? Za organizację meczów, sprawy stadionowe jest odpowiedzialny Rafał Wysocki.

Wysocki, prawnik i członek zarządu, nie był niestety bardziej wylewny. Stwierdził jedynie, że uzasadnienie decyzji zostało zamieszczone w piśmie przesłanym do redakcji. Słowem, nic nowego. Wątpliwości, dlaczego Filipiak załatwia prywatną sprawę poprzez klub, nie zdołał rozwiać.

– Tę kwestię proponuję rozstrząsać na spotkaniu z nim samym – stwierdził. – Prezes Filipiak bezpośrednio odniesie się do tej sprawy we wtorek, na konferencji prasowej.

Niestety, nie uzyskaliśmy odpowiedzi, czy dziennikarze naszej gazety również będą mogli się na niej zjawić. A w tej chwili nie jest to wcale oczywiste.

Więcej o sprawie: Buduje dom, więc nie wpuści dziennikarzy na stadion

 

 

SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

a takiej sportowej

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.09.2006 10:22

Z jakiej :-]?

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobrze że jak mam akredytacje z innej redakcji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.