Facebook Google+ Twitter

Dziesiąta edycja American Idol wkracza w gorącą fazę

Dziesiąta edycja American Idol wkracza w gorącą fazę. Zostało tylko siedmiu finalistów, za siedem tygodni poznamy nowego Idola Stanów Zjednoczonych.

Zainteresowanie programem jest ogromne. Co tydzień liczbę głosów oddanych na uczestników liczy się w "dziestu" milionach. Można powiedzieć, że USA żyją tym show. Widać to po Facebookowych stronach mu poświęconych, gdzie dwadzieścia cztery godziny na dobę wrą gorące dyskusje. Wydarzenia idolowe relacjonowane są szeroko w mediach, od wielkiej telewizji FOX, gdzie oficjalnie emitowany jest program, przez słynne czasopismo People, listę Billboard, po amerykańskie brukowce. Sława American Idol sięga też za ocean, do Wielkiej Brytanii, gdzie co tydzień z kilkunastogodzinnym poślizgiem telewizja emituje program, a potem jego powtórki.

O popularności amerykańskiego show może też świadczyć występ na nim takich gwiazd jak Rihanna, Kelly Clarkson, czy Black Eyed Peas. Kilka tygodni temu sam Will.I.Am dołączył do ekipy producentów która co tydzień pomaga uczestnikom wybierać piosenki i nagrywać je w studiu. Lider Black Eyed Peas instruuje młodych artystów jak mają się zachowywać na scenie, jak poprowadzić piosenkę żeby nie zabrzmiała nudno. Ostatnio też z uczestnikami spotkał się Russel Brand i Bruce Springsteen (!).

Dodatkowym atutem tegorocznego Idola w Stanach jest interesujący dobór jury: oprócz muzyka i producenta Randy'ego Jacksona, który jest w tym programie od zawsze, zasiadają w jury: wokalista Aerosmith - Steven Tyler, szalony człowiek, jak się okazało, i najpiękniejsza kobieta świata wg najnowszego rankingu People - Jennifer Lopez. To również w Idolu miała miejsce premiera najnowszego teledysku do jej piosenki "On The Floor", która wciąż okupuje pierwszą dziesiątkę Billboardu i która od trzech tygodni jest w Anglii numerem jeden.

Siedmiu wspaniałych uczestników wciąż ma szansę udowodnić Ameryce, że to właśnie oni zasługują na zwycięstwo i tytuł Idola Stanów Zjednoczonych 2011, co wiąże się z podpisaniem kontraktu płytowego i niemal pewną sławą, a na pewno możliwością koncertowania i życia z muzyki. W tym roku, zdaje się wyjątkowo, pierwsza dziesiątka to potencjalni zwycięzcy i potencjalne gwiazdy. Dlatego kiedy tydzień temu z programu odpadła Pia Toscano, seksowna czarnula o głosie Celine Dion, nie tylko jury było w szoku, ale i cała Ameryka. Na Facebooku powstały grupy apelujące o przywrócenie jej do programu, również podniosły się głosy o możliwych błędach w systemie głosowania. W tym tygodniu Paul McDonald, uśmiechnięty facet z Greyowską chrypką w głosie pożegnał się z programem, choć wyglądał jak potencjalny Idol, śpiewał profesjonalnie i cudownie grał na swojej gitarze. Wszyscy zrozumieli, że Idolem może zostać każdy z siedmiu pozostałych kandydatów. Że to tylko może być kwestia przypadku.

O tym jak wysoko stoi w tym roku Idolowa poprzeczka w USA może świadczyć wypadek sprzed kilku tygodni, kiedy to po decyzji widzów program miał opuścić Casey Abrams, najbardziej utalentowany muzycznie uczestnik Idola w jego całej historii - jak powiedział o nim juror Randy Jackson. Grający na kontrabasie i na kilku innych instrumentach Casey, 26-latek z rudą brodą i rudą czupryną, jeden z faworytów, stanął przed obliczem medialnej śmierci - pożegnania się z turniejem. Jednak jurorzy oszczędzili go i dzięki tzw. "karcie bezpieczeństwa" przepuścili go do kolejnego etapu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że możliwość mieli oni tylko jedną możliwość zachowania uczestnika na cały sezon. Ale nie czekali do finału, przerwali w połowie pożegnalny występ Casey'ego i powiedzieli: "Przechodzisz dalej". Biedny chłopak o mało co nie dostał zawału serca z wrażenia. Ale dzięki tej dramatycznej sytuacji zyskał nowych fanów i stał się poważnym pretendentem do zwycięzca. Pośród jego fanów znalazła się nawet sama Kelly Clarkson, która zwyciężyła ten konkurs dekadę temu. Napisała na swoim Facebooku że jest zauroczona Casey'm. Ostatnio jednak zmieniła front i teraz już oficjalnie wspiera kogoś innego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.