Facebook Google+ Twitter

Dziesiątki tysięcy listów w obronie prześladowanych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-13 15:40

Prawie 100 tysięcy apeli w obronie więźniów sumienia to wynik Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

24-godzinna akcja zakończyła się w południe. W całej Polsce pisano listy w obronie kilkunastu więźniów sumienia na całym świecie. Wciąż trwa liczenie listów. Najwięcej napisali mieszkańcy Zabrza, po nich - Białegostoku i Zabłudowa. Akcja jest prowadzona w ponad stu polskich miastach i w czterdziestu krajach na całym świecie.

Zdaniem Andrzeja Jaroszkiewicza z warszawskiej Amnesty International, liczba 100 tysięcy jest imponująca. To kolejny rekord, który pokazuje, że Polakom zależy na prawach człowieka - podkreśla Jaroszkiewicz. Pisano listy między innymi w obronie Białorusinów, Greczynki, Wietnamczyków czy mieszkańców Gwinei.

Andrzej Jaroszkiewicz liczy na to, że dzięki akcji Amnesty International uda się uwolnić więźniów politycznych. W zeszłym roku listy przyniosły skutek w przypadku siedmiu osób. Chcielibyśmy, aby kiedyś takie pisma w ogóle nie były potrzebne - podkreśla działacz Amnesty International.

Według Amnesty International, pisanie listów to jeden z najskuteczniejszych sposobów upominania się o prawa człowieka. Maraton wymyśliło warszawskie środowisko tej organizacji w 2001 roku. Amnesty International jest niezależną organizacją obrońców praw człowieka.

Walczy między innymi o uwolnienie więźniów sumienia, sprawiedliwe procesy sądowe. Protestuje przeciwko torturom i karze śmierci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.