Facebook Google+ Twitter

Dziesięć hiszpańskich dni w Łodzi

Gorące rytmy tajemniczej Andaluzji wypełnią między 17 a 26 lipca 2009 r. łódzkie teatry, ulice, galerie, kawiarnie. Wszystko to w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej „Viva Flamenco”.

 / Fot. plakat promujący festiwalFestiwal odbywa się corocznie, zawsze w ostatniej dekadzie lipca, kiedy pogoda jest zbliżona do hiszpańskiej. Turyści i mieszkańcy mogą w tym czasie uczestniczyć nie tylko w warsztatach tańca, ale również poznawać kulturę Hiszpanii - podczas specjalnie przygotowanych wieczorów poetyckich, pokazach mody, filmów, w warsztatach śpiewu, gry na gitarze, nauce języka, plenerowych festach hiszpańskich.

Tegoroczną gwiazdą imprezy będzie znakomita, hiszpańska tancerka flamenco Noelia Sabarea. Zasłynęła z żywiołowych występów, przypominających rozbudowany spektakl oparty na śpiewie i tańcu, i uznawana jest za jedną z najważniejszych ikon współczesnego flamenco. W tym roku, po raz pierwszy w historii festiwalu, pojawi się "Lipcówka", czyli cykl wycieczek przygotowanych przez organizatorów wspólnie z łódzkim kołem PTTK, aby pokazać najpiękniejsze fragmenty Łodzi.

Punktem kulminacyjnym imprezy będzie bezkrwawa corrida, która rozegra się na Placu Wolności.

Poznaj szczegółowy program

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.