Facebook Google+ Twitter

Dziesięć lat „Pajacyka”

- Od 1998 roku Polska Akcja Humanitarna ufundowała prawie 10 milionów posiłków dla dzieci z całego kraju - tymi słowami Janina Ochojska podsumowała dekadę działalności programu „Pajacyk”. W niedzielę rusza "Świąteczny Stół Pajacyka". W ciągu tego jednego dnia właściciele lokali gastronomicznych będą mogli przekazać cześć swoich dochodów na rzecz niedożywionych dzieci.

 / Fot. PAHAby wspomóc akcję możesz odwiedzić restaurację z plakatem, licytować przedmioty znanych Polaków na Allegro.pl i spotkać „Pajacyka” w Second Life. „Pajacyk” to program dożywiania dzieci w szkołach i świetlicach środowiskowych, który Polska Akcja Humanitarna realizuje od 1998 roku. Z badań przeprowadzonych w 2007 roku przez GFK Polonia wynika, że co 3 dziecko wymaga dożywienia, co daje łącznie ok. 160 tys. niedożywionych. PAH dożywia dzieci, które ze względu na trudną sytuację materialną powinny dostawać bezpłatne posiłki w szkole lub świetlicy, ale ich nie otrzymują, z powodu sztywnych kryteriów przyznawania wsparcia przez Ośrodki Pomocy Społecznej. Jak mówi Maciej Siejewicz z GFK Polonia: - Ponad połowa badanych szkół ma problemy z niedożywieniem dzieci w szkole, jak pokazują badania. I nie jest to problem sezonowy, występuje stale.

Tylko w bieżącym roku szkolnym PAH przeznaczyła na dożywianie dzieci kwotę w wysokości 1 502 410,44 zł. „Pajacyk” jest w całości finansowany ze środków pochodzących od darczyńców indywidualnych i firm. Program wspierają także użytkownicy internetu poprzez wizyty na stronie http://www.pajacyk.pl/ i kliknięcie w pusty brzuszek pajacyka.

Od 7 lat, przed Świętami Bożego Narodzenia organizowana jest akcja „Świąteczny Stół Pajacyka”. 7 grudnia właściciele lokali gastronomicznych z całej Polski mogą przekazać 10 proc. obrotu na rzecz niedożywionych dzieci z najbiedniejszych rodzin (lista lokali, które w tym roku przyłączyły się do akcji znajduje się na stronie http://www.pajacyk.pl/). Dodatkowo na portalu Allegro.pl już teraz można licytować przedmioty, przekazane przez znanych i lubianych Polaków (licytacja trwa do 14 grudnia na stronie http://allegro.pl/my_page.php?uid=9395449). W tym roku po raz pierwszy, Polska Akcja Humanitarna będzie zbierała pieniądze również w Second Life. Od 5 do 7 grudnia, w wirtualnych miastach Polski stać będą figury przedstawiające pajacyka. Klikając w nie, można przekazać wskazaną przez nas kwotę pieniędzy na rzecz dzieci. Można także pomóc „wrzucając” pieniądze do specjalnych puszek kwestarskich. A na pytania dotyczące szczegółów akcji odpowie nam awatar Pajacyka.

W zeszłym roku podczas „Świątecznego Stołu Pajacyka” zebrano prawie 45 tysięcy złotych, co oznacza 18 tysięcy obiadów dla głodnych dzieci. W akcji wzięło udział 217 lokali z 25 miejscowości.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 18.03.2009 19:55

+ za temat debiutowy :)


Choć małe ale muszę dodać warto by wspomnieć o tym że tak wielka pomoc nie była by możliwa bez bezimiennych klikaczy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

niby każdy słyszał o pajacyku, ale nie wiele z nas robi cos w tym kierunku.. (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i teraz wszyscy powinni wchodzić na stronę Pajacyka i głosować

Komentarz został ukrytyrozwiń

któż z nas nie zna pajacyka...
Swoją drogą nie wiedziałem, że on już taki wiekowy jest...

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) dobry debiut :) na dobry temat promieniejącego dobrem "Pajacyka"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.