Facebook Google+ Twitter

Dziesięciu kandydatów powalczy o najwyższy urząd w państwie

Współautorzy: Rafał Gdak

Dziesięciu kandydatów na urząd prezydenta złożyło wymaganą ilość podpisów w PKW. O północy minął termin ich składania. Czarnym koniem wyścigu o największe poparcie, okazał się Jarosław Kaczyński.

 / Fot. PAP/Ponad półtora miliona podpisów zebrał komitet kandydata na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego. O 13.30 rozpoczęła się jego konferencja prasowa. Prezes PiS w lakonicznym przemówieniu podziękował wszystkim, którzy zarówno zbierali jak i złożyli podpisy popierające jego kandydaturę. "Jestem przekonany, że coś nas łączy. Że Polska ma prawo do marzeń. Że będzie solidarna i sprawiedliwa" - powiedział.

Szefowa sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego oświadczyła, że zebranych zostało 1 650 000 podpisów. "Zwycięstwo jest w zasięgu ręki. Wierzę i wiem, że zwyciężymy" - oświadczyła na koniec Kluzik-Rostkowska.

Komorowski zebrał ponad 760 tys. podpisów

Jarosław Kaczyński / Fot. PolskapresseSzef sztabu wyborczego Komorowskiego Sławomir Nowak (PO) poinformował, że komitet Komorowskiego złożył w PKW 769 352 podpisów. "Jest to wynik w pełni satysfakcjonujący, z którego jesteśmy w pełni zadowoleni" - podkreślił.

Nowak podziękował wszystkim, którzy zbierali podpisy pod kandydaturą Komorowskiego i tym, którzy te podpisy złożyli. "Te podpisy to bardzo poważne zobowiązanie dla nas, ludzi którzy pracują w tej kampanii wyborczej i dla Bronisława Komorowskiego" - powiedział.

"Bronisław Komorowski będzie traktował te podpisy jako start własnej kampanii, start do sukcesu. Dzisiaj tak naprawdę rozpoczynamy kampanię wyborczą" - powiedział Nowak. "Tak naprawdę wszystko rozstrzygnie się 20 czerwca, mam nadzieję, że wtedy - po zamknięciu lokali wyborczych - wszyscy będziemy świętowali wybór nowego prezydenta - Bronisława Komorowskiego" - dodał.

Pytany, jak ocenia liczbę 1,65 mln podpisów zebranych przez komitet wyborczy Jarosława
Kaczyńskiego, Nowak powiedział: "To jest rzeczywiście imponujący wynik - jeśli chodzi o zbieranie podpisów. Gratuluję naszemu konkurentowi". Jak dodał, cieszy się, że Kaczyński w czwartek wystąpił publicznie. "Cieszę się, że wystąpił godnie i w dobrej formie. To też dobry
prognostyk na kampanię wyborczą. Liczymy, że będzie chciał się angażować w kampanię, że będzie go więcej, że będzie okazja do publicznej, merytorycznej, spokojnej, pełnej szacunki i godności rozmowy o Polsce" - powiedział szef sztabu Komorowskiego.

Zapewnił, że sztab Komorowskiego nie ścigał się ze sztabem Kaczyńskiego, jeśli chodzi o liczbę zebranych podpisów. Ocenił też, że liczba podpisów zebranych przez sztab Kaczyńskiego to wynik bardzo poważnej mobilizacji jego elektoratu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (87):

Sortuj komentarze:

Zauważyłam w sondażach, że coraz większe poparcie zyskuje Janusz Korwin - Mikke... to dopiero się ciekawie robi :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lepper nie może ,a szkoda.........mój faworyt"cyrku"{a mogło być ciekawe).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie ..."Jestem przekonana ,że coś nas łączy,że Polska ma prawo do marzeń.Ze będzie solidarna i sprawiedliwa".A to wszystko zapewni nam J.Kaczyński,wielki,wspaniały polityk....i przestańmy snuć obawy....;),dajmy spokój Jarkowi.....;),przecież w zanadrzu mamy prawdziwego ojca "dyrektora"......nie bójmy się przyszłości,zaufajmy ....;).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.05.2010 22:10

Ach... :) Lepper jednak nie moze... Wobec tego: Jarosław for President! :))) W końcu niewielu z nas potrafi zbić kapitał na śmierci brata...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.05.2010 22:02

Kochani, dajmy spokój Kaczyńskiemu a kreskę Lepperowi... Będzie jeszcze weselej. "Cyrk małpą stoi", jak swego czasu mawiał Fronczewski...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawiązując do wypowiedzi Adama. Przemówienie do Rosjan było dobrze wyreżyserowane. Okulary - tak, twarzowe, w tle pianino z rozłożonymi nutami, na biurku imbryczek do herbaty i cały obraz w żółtych tonacjach. To dodało ciepła wizerunkowi Jarosława Kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo, może nie jest to grzeczne, ale hodowlą kaczek się nie zajmę. Poczekam do następnych wyborów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS PO uznaje urząd prezydenta chyba za dodatek do kożucha (ta farsa i obraza z mówieniem o funkcji prezydenta jako o cośtam żyrandol) więc po co im ten urząd? Nie czują tego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od dłuższego czasu przypatruję się kandydatom i staram się wyczuć, który z nich mógłby być prezydentem Polski. Dotychczas w Komorowskim tej prezydenckości nie czułem. W Jarosławie Kaczyńskim też. Jednak po dzisiejszym przemówieniu prezesa PiS do Rosjan to właśnie u niego poczułem. Możecie uznać to za dziwne ale dla mnie on wyglądał jak prezydent. Te okulary bardzo Jarosławowi pasują. W Komorowskim prezydenckości dalej nie czuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Henryku a co pan zrobi jak wygra Kaczyński? Nemo propheta in patria sua. Podzieli pan los pana Adama Pisuli?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.