Facebook Google+ Twitter

Dziewczęta wróciły z Sybiru. Gdzie trafią gimnazjaliści z Jasła?

W wielu krajach odbyły się happeningi w obronie Pussy Riot.Także w Polsce zorganizowano manifestacje solidarności z członkiniami zespołu. Ktoś stanie w obronie dwójki nieletnich z Jasła?

 / Fot. WikipediaCzłonkinie zespołu Pussy Riot trafiły do aresztu za odśpiewanie w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela "Modlitwy punkowej" - utworu "Bogurodzico, przepędź Putina".

Pussy Riot wystąpiły przed ołtarzem w kolorowych kominiarkach, wcześniej rozstawiając tam gitary i sprzęt nagłaśniający.

Po krótkim czasie ochrona wyprowadziła je z soboru i pozwoliła im odejść. Skandal wybuchł, gdy członkinie grupy punkowej umieściły w Internecie film ze swojego występu.

„Krytycy procesu twierdzą, że członkiń Pussy Riot nie można sądzić za wybryki chuligańskie, gdyż nie doszło do zniszczenia mienia, a cała sprawa jest próbą przeprowadzenia procesu politycznego” - napisano na stronie tvn24.pl

Dominikanin Ojciec Ludwik Wiśniewski, pamiętamy, przerwał kazanie znacznie starszemu od siebie kapłanowi w Lublinie, twierdząc, że jest polityczne, a ówczesny metropolita lubelski zakazał przez sześć miesięcy wygłaszania kazań księdzu, który mówił o prezydencie i rządzie.

Dwoje gimnazjalistów z Jasła po przyjęciu komunii świętej odeszło na tył kościoła. Tam jedno z nich wypluło komunikant. Za kościołem znaleziono kawałki następnej hostii.

Natychmiast powiadomiono organy ścigania. Zebrano materiał dowodowy, przesłuchano sprawców i świadków, a o dalszym losie pary nastolatków zadecyduje Sąd Rejonowy w Jaśle.

 / Fot. WikipediaTrójka dziewcząt z Moskwy wróciła cztery miesiące wcześniej z kolonii karnej. Na całym świecie organizowano protesty przeciwko ich karaniu. Przed sądem, gdzie zapadł wyrok, doszło do przepychanek i aresztowań.

Rosyjski Kościół prawosławny zwrócił się do władz Rosji, by "w ramach prawa okazały miłosierdzie" skazanym - przeczytaliśmy w „Gościu niedzielnym” 17.08.2012: „Kościół dziękuje każdemu, kto wspierał go, potępił bluźnierstwo, wyraził pokojowy protest przeciwko niemu. Uważamy także za naturalne okazanie litości, która przejawiła się zarówno w szeregach Kościoła, jak i wśród ludzi z zewnątrz. Konieczne jest rozróżnianie między grzechem a grzesznikiem, przy potępieniu tego pierwszego i nadziei na skruchę drugiego. Bóg zawsze dąży do zbawienia grzeszników i wzywa ich do skruchy. Również Kościół stara się o pojednanie i zagojenie ran, spowodowanych przejawami bluźnierstwa i nienawiści" - głosi oświadczenie Najwyższej Rady Kościelnej”.

„Oni nie będą mieli tu życia”. W Jaśle zero litości dla gimnazjalistów, którzy sprofanowali hostię"- wieszczy jeden z portali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.