Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26236 miejsce

"Dziewczyna płaszczka i inne nienaturalne atrakcje" od 12 lipca w księgarniach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-11 12:24

Już jutro, czyli 12 lipca, do księgarń trafi jedna z najciekawszych powieści tego roku! Dziewczyna Płaszczka i inne nienaturalne atrakcje autorstwa Roberta Rankina to niezwykła mieszanka brytyjskiego humoru z efektowną estetyką steampunku.

 / Fot. Prószyński i S-kaCzym jest steampunk? To specyficzny odłam fantastyki naukowej, blisko spokrewniony z historią alternatywną i cyberpunkiem. Tłem jest zwykle XIX-wieczna Wielka Brytania, czyli epoka wiktoriańska, wiek pary i sterowców. Właśnie od owej pary steampunk wziął swoją nazwę. To pochwała unikatowości (kunsztowne machiny, zamiast seryjnych produktów) i niepohamowanej wyobraźni wynalazców.

Na rynkach w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii właśnie ten odłam fantastyki pretenduje do miana następcy paranormall romance – do niedawna wszystkiemu przyprawiano kły, obecnie bohaterowie nakładają gogle i wsiadają do maszyn parowych!

Powstało mnóstwo stron zawierających instrukcje, jak – krok po kroku – przerobić swój domowy sprzęt na steampunkową modłę, nie brakuje także oferujących swoje usługi rzemieślników, który potrafią np. „upiększyć”. Książka doczekała się już pierwszych recenzji:

Robert Rankin jest w Polsce słabo znany, chociaż ukazało się u nas niewiele mniej jego powieści, niż Douglasa Adamsa. Wydaje się jednak, że gdy ktoś już wejdzie w posiadanie jego książek, niechętnie się z nimi rozstaje – spróbujcie upolować choćby „Księgę prawd ostatecznych”. (...) autor serwuje nam awanturniczą historię bogato okraszoną humorem – zależnie od potrzeb, erudycyjnym lub rubasznym. Świetnie się to czyta.
Jerzy Rzymowski, „Nowa Fantastyka”

O książce:

Gdy Marsjanie postanowili najechać Ziemię, nie spodziewali się porażki. Tym bardziej nie podejrzewali, że ludzkość będzie potrafiła odwdzięczyć się pięknym za nadobne. Teraz to my jesteśmy postrachem wszechświata!

W tych niezwykłych czasach ludzie pragną nietypowej rozrywki. Profesor Coffin wyrusza więc na poszukiwanie najwspanialszej z nienaturalnych atrakcji – Dziewczyny Płaszczki. By odnaleźć legendarną Żywą Boginię nie cofnie się przed niczym. Gotów jest nawet rozpętać kolejną Wojnę światów.

Robert Rankin - urodzony w 1949 roku brytyjski pisarz, kojarzony przede wszystkim z humorystyczną odmianą fantastyki. W dorobku ma ponad trzydzieści powieści. W Polsce ukazały się między innymi: „Ogród nieziemskich rozkoszy”, „Księga prawd ostatecznych”, „Poszukiwacze zaginionego parkingu”, „Nostradamus zjadł mi chomika” oraz „Największe przedstawienie zza świata”. Rankin jest wielokrotnym laureatem Nagrody im. Roberta Rankina, przyznawanej za najlepszą powieść wszech czasów.

Tytuł: Dziewczyna Płaszczka i inne nienaturalne atrakcje
Tytuł oryginału: Japanese Devil Fish Girl and Other Unnatural Attractions
Autor: Robert Rankin
Seria „Nowej Fantastyki”
Tłumaczenie: Ewa Siarkiewicz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 12 lipca 2011 r.
Liczba stron: 392
ISNB: 978-83-7648-827-1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 125 x 195 mm
Cena: 34,00 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.