Facebook Google+ Twitter

Dziewczyna z perłą

Czy to możliwe, żeby jedna perła była cenniejsza niż cały ich sznur? Tak, to Perła Adriatyku. Współrzędne 42° N, 18° E. To właśnie tutaj zaczyna się niebo.

 / Fot. www.sxc.huPiątkowy wieczór, kawalerka w centrum Warszawy. Leżę z ukochanym i drapię go po plecach. Przez kolejne dramatyczne doniesienia o kryzysie odwołali imprezę i nie mamy pomysłu na lepsze spędzenie tego wieczoru, niż randka z telewizorem.

- Zastanawiałeś się kiedyś kochanie, jak jest w niebie?
- Phi, ja znam nawet adres...
- Brzmi tajemniczo, ale znając ciebie to jest możliwe.
- Właściwie to możemy tam pojechać i się przekonać.
- To znaczy?
- Zobaczysz, pakuj się – zagadkowa odpowiedź Tomka odmieniła moje życie.

Rankiem następnego dnia.


 / Fot. www.sxc.hu- Jej, jakie słońce! – krzyknęłam po wyjściu z taksówki i poprawiłam na nosie ciemne okulary. Promienie odbijały się od białego kamiennego traktu biegnącego przez centrum Dubrownika. Przeciągnęłam się, dając odpocząć kręgosłupowi po dwugodzinnym locie. - Powiesz mi wreszcie, o co chodzi?
- Jak to o co? Jest Dzień Kobiet a ty jesteś kobietą mojego życia. Marudziłaś kiedyś, że chcesz dalmatyńczyka, ale mając przed oczami kondycję twoich paprotek, daję ci całą Dalmację...
- Darowałbyś sobie te złośliwości, kochany.
- Słuchaj dalej. Ten marmur na którym stoisz pochodzi z wyspy Brač i to ten sam, z którego zrobiono siedzibę amerykańskich prezydentów – na jedno wychodzi, czyż nie? - zapytał mój ukochany, ale nie dając mi odpowiedzieć kontynuował wywód. - A teraz zamknij oczy i odwróć się. - Posłusznie wykonałam polecenie i poczułam, jak chłodny materiał muska moją skórę.
- To ręcznie wykonana jedwabna chusta, specjalność Chorwatek. Chcę abyś zawsze mogła zawiązać ją na szyi i poczuć zapach dzisiejszego dnia. A teraz pozwól, że będę Twoim przewodnikiem – mężczyzna mojego życia przyjął poważną minę i odchrząknął. - Dubrownik - miasto i port na południu Chorwacji, nad Morzem Adriatyckim. Liczba mieszkańców: 48 tysięcy. Główny ośrodek turystyczny. Został założony w VII wieku... - Dobra, żartowałem. Ale przygotowywałem się do tej wycieczki kilka miesięcy, więc pytaj o co chcesz.
- Jest tu gdzieś łazienka?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.