Facebook Google+ Twitter

Dziewczynka bez rąk wygrywa konkurs kaligrafii [video]

Annie Clark - siedmiolatka z Pensylwanii wygrała kilka dni temu konkurs na najładniejszy charakter pisma. Nadzwyczajne jest to, że dziecko nie ma obu rączek. Jej historia poruszyła całą Amerykę.

kaligrafia japońska / Fot. wikimedia commons/Muso SosekiAnnie Clark ma 7 lat i pochodzi z Chin. Dziecko urodziło się bez rączek. Jej rodzice wychowują 9 dzieci, z których sześcioro adoptowali z Chin, a czworo z niepełnosprawnością kończyn górnych i dolnych.

Od początku dziewczynka była dzielna i zdeterminowana jak mówią o niej rodzice. Walczyła z ograniczeniami i dążyła do celu. Mimo swojej niepełnosprawności jest pogodna i uśmiechnięta. Wciąż uczy się nowych rzeczy, opanowała obsługę klawiatury, umie pływać i jeździć na rowerze. Lubi o sobie decydować w codziennych sprawach, wie co chce zjeść, co jej się podoba, a co nie - mówi o Annie ojciec. Jednym zdaniem dziewczynka wie czego chce.

Jak inne dzieci w jej wieku musiała nauczyć się ubierać, używać nożyczek do papieru, obsługiwać swojego iPada czy otwierać puszkę z colą. Ze względu na swoje ograniczenia musiała opanować swoją własną technikę. Tym bardziej wzbudza podziw, że mimo niepełnosprawności wciąż zdobywa nowe szczyty.

Uczennica jest skromna i utalentowana, nie spodziewała się głównej nagrody w konkursie i na wieść o wygranej była bardzo zaskoczona. Jest inteligentna, sumienna i lubi się uczyć. Po konkursie na najładniejsze pismo, który wygrała w zeszłą środę, dziewczynka zamiast udać się na ceremonię świętowania nagrody, poszła jak co dzień do szkoły. Nie chciała stracić lekcji matematyki.

Konkurs został zorganizowany przez Wilson Christian Academy di West Mifflin w Pensylwanii. Annie wygrała główną nagrodę w postaci pucharu i kwotę 1000 dolarów. Pytana o marzenia odpowiada, że w przyszłości chce zostać pisarką.O niesamowitej kalekiej siedmiolatce rozpisują się amerykańskie gazety, a społeczeństwo amerykańskie poruszone jest jej historią dowiadujemy się z Corriere.it

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.