Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17421 miejsce

Dziewictwo. W poszukiwaniu jednorożca...

Dziewictwo jest w cenie. Ta teza może wydawać się łatwa do podważenia w świecie, gdzie większość 17-latków ma za sobą swój pierwszy raz. Pora przełamać tę tendencję i wyruszyć na poszukiwanie jednorożca.

Impreza. Grupa nastolatków sięga po duże, czerwone kubki napełnione cuba libre. Cheerleaderka wznosi toast, po czym zebrane pary zaczynają się całować. Po krótkiej rozmowie jedna para znika na górze, w sypialni rodziców. Nikt z nich nie ma nawet 17 lat. To kadr z filmu, aczkolwiek coraz częściej takie sytuacje zdarzają się w życiu realnym. Nastolatki nie obawiają się o utratę dziewictwa jak dawniej. Wręcz przeciwnie. Kto pierwszy ten lepszy. Dlaczego?

Chcemy dorośleć szybciej, wbrew temu, co przygotowała dla nas matka Natura. Presja społeczeństwa dodatkowo nie ułatwia zachowania wstrzemięźliwości seksualnej. Chłopak, który „zalicza” dużo dziewczyn automatycznie zdobywa szacunek kolegów. Ma również temat, o którym można rozmawiać w męskim gronie. Dziewczyna, która ma już za sobą pierwszy raz uważana jest za popularniejszą i bardziej atrakcyjną. Koleżanki idąc tym tropem są chętne, by ją naśladować.

Bycie dorosłym nie polega na utracie dziewictwa. Oczekiwanie na właściwego partnera pomaga uniknąć niechcianej ciąży czy chorób przenoszoną drogą płciową. Nadzieję na poprawę sytuacji dają osoby, które wciąż wierzą w magię pierwszego razu. Zakładają kluby i stowarzyszenia, mające na celu popularyzację zachowania cnoty. Edukacja seksualna i propagowanie stosownych wzorców są warunkiem koniecznym.

Pamiętajmy jeszcze o jednym – cierpliwość popłaca. Długo wyczekiwana utrata dziewictwa, w momencie jej spełnienia, będzie o wiele lepszym i wartościowszym doznaniem, niż jej szybkie, „imprezowe” utracenie. Stały partner i planowanie współżycia zapewnią lepsze doznania. Wydarzenia w sferze seksualnej nie muszą być spontaniczne i nagłe. Jak każda ważna rzecz w życiu wymagają zaplanowania. I ani presja społeczna, ani pogoń za "modą" nie powinny wpłynąć na Wasz zdrowy rozsądek. Dziewica to kobieta z charakterem która traktuje siebie i swoje ciało jak skarb, do którego tylko wybrana osoba będzie miała dostęp.

Według mitologii, prawdziwego jednorożca może posiąść jedynie dziewica. Która z nas, gdy byłyśmy małymi dziewczynkami, nie chciała mieć jednorożca?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Patrycja Pernej
  • Patrycja Pernej
  • 18.01.2011 18:13

Ciekawy teks ale również ciekawe komentarze, Ale moje zdanie jest takie:
Rzeczywiście 17-latki fizycznie są przygotowane do pierwszego razu Ale czy psychicznie!!! Naprawde dojzałość psychiczną osiąga się w wieku 21 lat, więc nie piszcie że jak kobieta ma 17 lat jest gotowa bo wcale tak nie jest

Komentarz został ukrytyrozwiń

To w takim razie ja idę szukać jednorożca...
Nie wiem czemu mam wrażenie, że może i faktycznie w tekście jest sporo racji... ale żeby tak od razu piętnować? Prawo stanowi o tym, żeby do 15 roku życia seksu nie uprawiać (ani innych czynności seksualnych), a później? Później bierzemy odpowiedzialność za siebie i jakie podejmiemy kroki, jak to wpłynie na nasze życie, na otoczenie... to już nasza prywatna sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Joasiu, wybacz, ale brednie zawarte w Twoim tekście zmusiły mnie do przyznania Ci minusa. Niestety choć z natury zła nie jestem, mam słabe nerwy. Napisz coś z sensem, chętnie wyrównam Ci ten minus za pomocą plusa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy 16-latka nastolatka to fizycznie nie jest kobieta? Zazwyczaj jest już fizycznie gotowa do seksu, a nawet do macierzyństwa, co nie znaczy, że do tego dojrzała. Ale nie można kategorycznie twierdzić, że każda uprawiająca seks 16-latka robi coś złego. Nawet w tym wieku można robić to odpowiedzialnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, bądź stety nie ja prowadzę statystyki. I większość pierwszych razów zostaje popełnionych pod wpływem chwili. W kraju Dody i Joli Rutowicz ważne jest propagowanie pozytywnych wzorców. Nie jest to rozprawa naukowa, jedynie mój punkt widzenia.

Pojawił się zarzut - Kobiety uprawiające seks i czerpiące z niego radość nie mają charakteru? Czy 16-latka to kobieta? Czy nie przypadkiem nastolatka?

Artykuł napisałam po przeczytaniu wypowiedzi chłopaka, który ma 20 lat i wybiera się do burdelu, by stracić cnotę. Jego problem wydał mi się absurdalny. Podobnie jak artykuły dotyczące MEGA orgazmu czy porad dla nastolatek, które chcą się bzykać w dowód miłości.
Proszę o konstruktywną krytykę. To z pewnością pomoże i mi, i Wam. :)
aha i w pierwszym akapicie nie zauważam błędu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Definicja dziewicy jest prosta: mianowicie dziewica, to brzydka czteroletnia dziewczynka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja się w ogóle nie zgadzam z tezą jaką postawiłaś, że większość ludzi na pierwszy raz decyduje się pod wpływem presji otoczenia. Najczęściej jest to wynikiem miłości czy zauroczenia a naturalną konsekwencją tego, że ludzie są ze sobą jest seks. Ja bardziej wierzę Freudowi niż Szymonowi Słupnikowi. W walce z popędem z góry jesteśmy skazani na porażkę... na szczęście :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

art. nic nowego nie wnosi, z tez się zgadzam, jest nawet amerykański program o "dziewcach", które sięchcą "balastu" z programem, z Jadwigą też się zgodzę, ale obecnie małotalty mają wychowanie seksualne praktyczne w kiblu (gimnazjum), nawet chodziło po necie odp. gówniary na pytanie, czemu seks jest w damskim kibli - odp. bo kicha iść do męskiego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kluby i stowarzyszenia - popularyzacja cnoty?
Celebracja godna uwagi, byle bez przesady. Bo jak powiadał moj ginekolog - cnota po dwudziestce to już kalectwo. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mocne uogólnienia, w dodatku z błędami ortograficznymi.
1 akapit - "takie sytuacje zdażają się w życiu" - ZDARZAJĄ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.