Facebook Google+ Twitter

Dziewięciolatek kierował ruchem na lotnisku

Do zdarzenia doszło 17 lutego na jednym z najbardziej zatłoczonych lotnisk świata - JFK w Nowym Jorku.

JFK to jedno z najbardziej zatłoczonych lotnisk na świecie. / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:JFK_Plane_Queue.jpg Chłopiec to syn kontrolera. Dziecko wydawało polecenia startu dla samolotów linii Jet Blue i Air Mexico. "New York Daily News" informuje, że dzień po tym kontroler powierzył kierowanie ruchem lotniczym swojej dziewięcioletniej córce.

Pracownicy zamieszani w incydent zostali już zawieszeni - oświadczyli urzędnicy Federal Aviation Administration. Nieodpowiedzialny kontroler prawdopodobnie straci pracę. Zabawa zagrażała życiu pasażerom.

Zobacz jak dziewięciolatek steruje ruchem na lotnisku w Nowym Jorku:


Źródło:sfora.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie zgodzę się z powyższą wypowiedzią. Znane są przecież katastrofy lotnicze podczas startu samolotów pasażerskich, w wyniku drobnej pomyłki w komunikacji werbalnej między wieżą a pilotami. Słynny przykład - 27 marca 1977, Teneryfa, lotnisko Los Rodeos i zderzenie KLM 747 z PanAm 747. Co prawda, obecnie na lotniskach instaluje się system A-SMGCS ale i tak uważam, że ten wybryk kontrolera jest po prostu niedopuszczalny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie pomyślcie. Czy to, że chłopiec czy dziewczynka powiedziała np. "Jet Blue 737 zezwalam na start" zagrażał życiu pasażerów.
Nie widze nic poza małym wykroczeniem. Szukanie taniej sensacji. Za kilka lat te słowa ZEZWALAM NA START będzie wypowiadał AUTOMAT. Sam jako ojciec uważam, iż było to ze strony kontrolera dowartościowanie swych dzieci i uczenie ich odpowiedzialności, że już są na tyle dorosłe by wydawać pod nadzorem proste polecenia.
To zezwolenie startu w pół sekundy można cofnąć i niewiele to zmieni. Gdyby to dziecko wydawało zgodę na LĄDOWANIE to byłaby inna sprawa i nie tak wyglądałby mój komentarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

szok

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.