Facebook Google+ Twitter

Dziewulski o szkoleniu Ukraińców: To skur...syńska prowokacja

Jerzy Dziewulski, specjalista w dziedzinie walki z terroryzmem wskazywany na fotografii, jako uczestnik walk na Ukrainie i snajper mordujący tamtejszych ludzi. Sensacyjne doniesienia traktują też o szkoleniach dla bojowców.

 / Fot. Marcin Obara/PolskapresseInternet, a zarazem wszelakie media ulegają niejednokrotnie cyberfali fałszywych sensacyjnych doniesień, a niekiedy najprawdziwszych informacji pochodzących z przecieków lub kradzieży danych itp. Nie inaczej stało się w przypadku fotografii na której uwiecznionych zostało trzech mężczyzn w strojach kamuflujących, kamizelkach kuloodpornych i hełmach z nałożonymi goglami. Bez trudu rozpoznano na zdjęciu Ołeksandra Turczynowa, sprawującego do niedawna urząd prezydenta Ukrainy. Wieść jakoby jednym z trojga był legendarny polski antyterrorysta Jerzy Dziewulski powiela się z powodzeniem.

Dziennikarze Gazety.pl dotarli do Jerzego Dziewulskiego i zapytali o doniesienia na jego temat. Poseł i doradca ds. bezpieczeństwa za rządów prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, nazywa całe zamieszanie rosyjską prowokacją: "Wracam właśnie z wyjazdu do Włoch. Gdy dowiedziałem się o tej sprawie, zabrałem ze sobą nawet hotelowe rachunki, żeby udowodnić, że nie byłem na Ukrainie (...) Na forach w internecie wyczytałem nawet, że snajper Dziewulski uczestniczy w ich likwidowaniu [Ukraińców - przyp. aut.] (...) Ta cała sprawa to skur...syńska prowokacja, i proszę tak napisać (...) Przecież z tego może się zrobić skandal na międzynarodową skalę."

Gazeta.pl przypomina, że świat już nie po raz pierwszy dowiaduje się o Polakach "jątrzących" na Ukrainie. W marcu Władimir Putin mówił, że "tych z Majdanu szkolili Polacy". Kiedy indziej w przedwyborczej gorączce jeden z dzisiejszych eurodeputowanych oznajmiał, że zdradzi tajemnicę polskich szkoleń dla Ukraińców, a nawet przedstawi nazwiska znanych osób parających się taką działalnością.


źródła: Gazeta.pl
Antimaidan deutsch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tylko jest problem w pakowaniu wszystkiego do jednego worka. Polityka niemiecka działa w interesie Niemiec a polska wraz ze służbami kręci prywatne lody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trafna uwaga. Polityka niemiecka wraz ze służbami zdobyła cenne doświadczenia uczestnicząc czynnie w rozpadzie Jugosławii. Doradcy Merkel służyli swoją uwagą liderowi majdanu - Kliczce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.06.2014 20:25

A Merkel nie jątrzy. I o Niemcach nikt złego słowa nie powie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Walizka z 15 milionami $ , za talibów w Klewkach rozpływała się w niebycie. Więc może była druga, tym razem na pomarańczową rewolucję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.