Facebook Google+ Twitter

Dżihadyści ostrzegają Władimira Putina [video]

Islamscy terroryści nasilają działania propagandowe dając do zrozumienia, że chcą uczcić swój sukces z 11 września 2001r. Groźby pod adresem Putina i motyw samolotu z dość jednoznacznymi groźbami jego użycia.

Mat. ilustracyjny. http://www.darkmoon.me/2013/syria-a-catastrophe-in-the-making/ licencja: CC3.0 / Fot. darkmoonTerroryści z organizacji Państwa Islamskiego nasilają swoje działania propagandowe. Wśród najnowszych przesłań i listów częściej pojawia się motyw samolotu z dość jednoznacznymi groźbami jego użycia. Analitycy wywiadów krajów zachodnich przypominają, że islamscy terroryści próbują świętować rocznicę zamachu z dnia 11 września 2001r. Tragiczne wydarzenia w Stanach Zjednoczonych były zbrodnią popełnioną z użyciem pasażerskich odrzutowców. Świat o tym będzie pamiętał zawsze, zaś terroryści starają się budzić niepokój i grożą realizacją podobnych planów. Jednakowoż islamscy bojownicy gorliwie deklarują świętą wojnę nie tylko wobec Stanów Zjednoczonych i Baracka Obamy. Dżihadyści dążą do unicestwienia całego świata, za czym nawołują do walki już niemal każdego z przywódców narodów, nie pomijając Władimira Putina.

Bojownicy "Państwa Islamskiego" grożą rozpętaniem wojny na Kaukazie. Grożą też samemu Putinowi. Arabska telewizja opublikowała video, w którym dżihadyści wygłaszają swoje groźby chwaląc się zdobytą bazą wojskową i eksponując zagarnięty myśliwiec MiG-21 (kod NATO: Fishbed). Prezentacja samolotów jest oczywistym czynnikiem gry psychologicznej i oddziaływania na odbiorców, którzy wciąż mają świeżo w pamięci obrazy tragedii z 11 września 2001r.

Co prawda, wartość poradzieckiego MiG-a doceniają obecnie tylko miłośnicy staroci. Nawet z dodatkowymi zbiornikami trudno postrzegać "ołówek" (nazwa używana przez pilotów), jako latającą bombę paliwową na miarę któregokolwiek z pasażerskich Boeingów. Niemniej poradziecka maszyna może stanowić zagrożenie trudne do przewidzenia, jak każdy inny statek powietrzny w rękach niebywale pomysłowych bojowników Państwa Islamskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.