Facebook Google+ Twitter

Dżihadyści zabili Jamesa Foleya. Zapis egzekucji dziennikarza został udostępniony w internecie

Niezależny dziennikarz uprowadzony w 2012 r. przez dżihadystów z samozwańczego kalifatu znanego jako ISIS nie żyje. We wtorek terroryści zamieścili film, na którym zarejestrowali egzekucję Jamesa Foleya.

 / Fot. zrzut ekranuWideo, które opublikowali dżihadyści nosi tytuł "Wiadomość dla Ameryki". Na nagraniu James Foley żegna się z najbliższymi. "Wzywam moich przyjaciół, rodzinę i ukochanych do powstania przeciwko mojemu prawdziwemu zabójcy - rządowi Stanów Zjednoczonych" - mówi dziennikarz. Po nim głos zabrał jego zabójca. "Wszelkie działania podejmowane przez Ciebie, Obama, prowadzące do zabrania muzułmanom ich prawa do bezpiecznego życia w islamskim kalifacie doprowadzą do rozlewu krwi twoich ludzi."

Zamaskowany mężczyzna ostrzega również prezydenta Stanów Zjednoczonych, że życie kolejnego porwanego dziennikarza jest zagrożone. "Obama, życie tego amerykańskiego obywatela zależy od twojej następnej decyzji" - mówi. Chodzi o Stevena Sotloffa, który zaginął w Syrii w lipcu 2013 r. Terroryści domagają się zaprzestania amerykańskich ataków lotniczych na ich pozycje.

Film kończy się brutalną sceną zabicia Jamesa Foleya. Dżihadyści zamieścili również zdjęcia przedstawiające jego zwłoki. Amerykańskie agencje wywiadowcze sprawdzają autentyczność nagrań. Informację o śmierci dziennikarza potwierdziła rodzina zamordowanego.

Matka Jamesa Foleya, Diana Foley, zaapelowała do porywaczy aby uwolnili przetrzymywanych cywilów. "Błagamy porywaczy aby oszczędzili życie pozostałych zakładników. Podobnie jak Jim, są niewinni. Nie mają wpływu na politykę amerykańskiego rządu w Iraku, Syrii, czy gdziekolwiek indziej" - napisała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Racje ma generał Skrzypczak twierdząc, że Zachód stworzył tego potwora, walcząc z reżimami właściwymi dla krajów arabskich, które utrzymywały w ryzach ekstremizmy sposobami właściwymi dla tamtejszej tradycji, obyczaju i islamskiego prawa. Zachodnia cywilizacja i demokracja nie mieści się absolutnie w ich mentalności. (i vice versa)
http://www.tvn24.pl/gen-skrzypczak-to-zachod-stworzyl-dzihadystow-gorszych-od-al-kaidy,461111,s.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak się kończy anglosaska pycha! Zamiast tolerować stosunkowo umiarkowane reżimy narodowo-socjalistyczne w krajach arabskich, które trzymały za buzię grupy facetów uprawiających nadinterpretację Koranu wuj Sam i stryj John Bull musieli je koniecznie zniszczyć w imię utopii społeczno-politycznej, która w ich własnych krajach nie działa tak jak miała działać. Zamiast współdziałać z Asadem i Rosją w odpieraniu czarnej zarazy w Syrii wmawiali sobie i reszcie świata, że prawo koraniczne to inny typ demokracji, wzmacniali jego zbrojne ramię i nawet chceili ułatwić pochód islamistów na Damaszek bombardowaniami.

Uważnie studiując historię zauważyłem, że właściwie każdy porzłądek doczesny trwał albo mógłby trwać przez wieki, dopóki jego pasterze nie stanęli wobec skutków wielkiej ilości naprawdę głupich błędów. Te błędy zaś wynikały z ich zaślepienia poczuciem jakiejś niewykonalnej, na zdrowy rozum niedorzecznej misji i zupełnej utraty samokrytycyzmu. Tak było w przypadku carskiej monarchii, ale też demokracji ateńskiej. Pora na wyższą rasę, której chce się panować jeszcze sto lat nad światem biegając po nim z brzytwą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chodzi o dziennikarza, to miał pecha - ryzyko zawodowe.

USA zawsze się uważało za obrońców wolności, prawa do samostanowienia i innych podobnych bzdur, to niech uznają prawo do samostanowienia fundamentalistów islamskich, obojętnie jak chory ustanawiany przez nich porządek by nie był. Idea musi umrzeć śmiercią naturalną, od wewnątrz - tak jak zdechł komunizm i tak jak zdycha u nas powoli katolicyzm. Musi być pokonana przez członków tej samej społeczności, z której wyrosła, a nie tłamszona z zewnątrz, to jest: drogą ewolucyjną, a nie rewolucyjną.

No - ale ci dżentelmeni z kałachami to przecież "terroryści". No i nie mają legitymacji demokratycznej, w przeciwieństwie do amerykańskich dronów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tym ludziopodobnym stworzeniom nigdy nie dotrze do ich pał, że coś jest nie tak z tymi ich panami bogami, skoro ich aż tylu, a co jeden to bardziej żądny krwi od drugiego... No i każdy z nich ma patent na wyłączność boskości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, dżichadyści w swym obłąkaniu religijnym nie są w stanie nawet pomyśleć, że świat nie ulegnie i nie da sobie narzucić wynaturzonej wiary. Oni są zagrożeniem nawet dla normalnych muzułmanów.
Kilka wieków temu inni nadgorliwi wyznawcy katowali "niewiernych", a mimo to zachowały się inne wierzenia, religie i wyznania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że w każdym z nas drzemie odrobina rasisty...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.