Facebook Google+ Twitter

Dzika przyroda w ostrowieckiej Galerii Fotografii

Od Wielkiego Czwartku 2011 roku w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim można oglądać bardzo interesującą i znaczącą wystawę "Fotografia dzikiej przyrody".

Plakat zapowiadający wystawę "Fotografia dzikiej przyrody". / Fot. www.mck.ostrowiec.plNa wystawę składa się siedemdziesiąt zdjęć, które zostały nagrodzone na dorocznych konkursach "Wildlife Photographer of the Year", organizowanych od 1964 roku przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

To bardzo liczący się w świecie fotografików konkurs. Dość wspomnieć, iż do jego ostatniej edycji zgłoszono ponad 31 tys. prac wykonanych przez około 3 tys. artystów - fotografików z 83 krajów. Te prezentowane w ostrowieckiej Galerii Fotografii pochodzą z lat 2002 - 2010 i są dziełami 68 fotografików z 22 państw (dwie prace są autorstwa polskich uczestników tego prestiżowego konkursu: Renaty i Marka Kosińskich oraz Antoniego Kasprzaka).

Oglądaj też fotorelację sprzed roku: Fotografia Dzikiej Przyrody 2009 w Muzeum Górnośląskim

Fotogramy prezentowane na wystawie "Fotografia dzikiej przyrody" przedstawiają pasjonujący świat otaczającej nas natury w najrozmaitszych aspektach. To nie tylko egzotyka, piękno, niezwyczajność, ale także brutalność, codzienna walka o przetrwanie tocząca się wśród zwierząt, której większości z nas nie jest znana. Możemy je poznać właśnie dzięki filmom przyrodniczym bądź takim fotografiom, jakie wypełniają wystawę z konkursu "Wildlife Photographer of the Year".

W Polsce wystawę możemy oglądać po raz ósmy dzięki staraniom Agencji Zegart Jerzego Zegarlińskiego z Bydgoszczy. Patronat honorowy nad wystawą objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Minister Środowiska.

W Ostrowcu Świętokrzyskim "Fotografię dzikiej przyrody" można odwiedzać do 20 maja (w dni powszednie od godz. 9 do 17; cena biletu: 2 zł), kiedy to odbędzie się jej finisaż (początek o 19.30 - z udziałem Jerzego Zegarlińskiego), który zbiegnie się z dorocznymi Dniami Ziemi. Ich bohaterem w tym roku będzie Ojcowski Park Narodowy.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Widziałem 2 lata temu, piękne zdjęcia. Warto na pewno zajrzeć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Godne polecenia i zwiedzenia, Bytom już czeka na przyjazd wystawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.