Facebook Google+ Twitter

Dziki Jazz wystąpi na Maltańskiej Scenie Muzycznej w Poznaniu

Już w tę sobotę, w ramach Maltańskiej Sceny Muzycznej w Poznaniu, wystąpi niebanalna formacja - Dziki Jazz, czyli kwartet Kamiński, Pater, Urowski, Gorzycki.

Dziki Jazz to projekt powstały w 2008 roku z inicjatywy dwóch nietuzinkowych muzyków, gitarzysty Kamila Patera oraz saksofonisty Aleksandra Kamińskiego. Instrumentaliści ci są od lat bardzo dobrze znani na offjazzowej scenie. Pierwszy z nich, Kamil Patera to członek niesamowitego Contemporary Noise Quartet/Quintet/Sextet, a drugi, Kamiński współpracuje z Sing Sing Penelope i również Contemporary Noise Sextet. Skład grupy dopełniają: perkusista Rafał Gorzycki (Sing Sing Penelope, Ecstasy Project, Maestro Trytony, Trio Poems) i kontrabasista Paweł Urowski (B.U.M. Trio, Soul Essense, Ecstasy Project, Contemporary Noise Quintet). Po ponad rocznych improwizacjach, zespół zdecydował się na debiut wydawniczy. Praca nad płytą odbywała się w Electric Eye Studio, a owoc jej to krążek "Dziki Jazz", który otrzymał później nominację do nagrody "Fryderyki 2010" w kategorii Jazz - Fonograficzny debiut roku (czyt. więcej link).

Formacja Dziki Jazz, czyli kwartet Kamiński, Pater, Urowski, Gorzycki. / Fot. mat. promocyjnyAle czy taki ten jazz dziki jak go "malują"? Wbrew zadziornej nazwie, muzycznie nie zamęczy nas ta "dzikość". Moglibyśmy skupić swoją uwagę na kolejnej analizie trendów na polskiej scenie jazzowej, podywagować o "jakości" w nowej muzyce, ale to pozostawmy nieugiętym krytykom. Panowie może i nie gonią, za wszelką cenę, za najdziwniejszym eksperymentem, jednak ich twórczość jakoś wymyka się definicjom i utartym schematom. Ich dźwięki to muzyka ilustracyjna, to obraz emocji, którego gdy posłuchamy, mamy wrażenie, jakby nieoczekiwanie obrazował emocje również i nasze. Jest tam dużo przestrzeni i przede wszystkim duża umiejętność operowania klimatem i melancholią. Jak sami mówią - "to doświadczenie oraz inspiracje kierują nas w stronę połączenia muzyki jazzowej, ilustracyjnej i eksperymentalnej".

Pasjonaci sceny około-jazzowej wskazują, że Dziki Jazz, czyli kwartet Kamiński/Pater/Urowski/Gorzycki, inspiruje się dokonaniami Marca Ribota czy Billa Frisella - być może najważniejszych postaci jazzowej gitary ostatnich dwóch dekad. To niewątpliwie bardzo dobra rekomendacja.

Formacja, podczas sobotniego koncertu, wystąpi w niezmiennym składzie:
Kamil Pater - gitara
Aleksander Kamiński - saksofony
Paweł Urowski - kontrabas
Rafał Gorzycki - perkusja

Koncert odbędzie się w sobotę, 10 lipca o godz.19
Miejsce: Maltańska Scena Muzyczna
wstęp wolny

Koncerty, w ramach Maltańskiej Sceny Muzycznej, będą odbywać się w okresie letnim, w każdy weekendowy wieczór (sobota i niedziela) na jedynej w Poznaniu pływającej scenie - zlokalizowanej w okolicy Trybun Ziemnych na Malcie w Poznaniu. Organizatorzy, w ramach tego cyklu, obiecują zaprezentować najciekawsze dokonania artystów spod znaku nu jazz, funk, soul oraz alternatywny rock.

Źródła: Dziki Jazz

Jak dodać artykuł do serwisu?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zachęcająca propozycja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

innymi słowy warto się pojawić?:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.