Facebook Google+ Twitter

Dzikie zwierzę podobne do pumy grasuje w Wielkopolsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-03 20:33

W okolicach Gołuchowa w Wielkopolsce widziano zwierzę podobne do pumy. Wójt gminy Gołuchów w porozumieniu ze starostą pleszewskim wydał ostrzeżenie dla mieszkańców okolicznych miejscowości, aby zachowali ostrożność przy wchodzeniu lasu i przebywaniu na otwartej przestrzeni, zwłaszcza po zmroku.

Zwierzę widziane było we wsiach Czerminek, Szkudła, Kucharki, Cieśle i Kajew. O tym, że dziki kot rzeczywiście grasuje po okolicy, świadczą jego ślady, które odkryto na polu przy jednym z gospodarstw w miejscowości Kucharki. Odcisk dużej łapy wskazuje, że może być to puma.

Niewykluczone, że właśnie to dzikie zwierzę zniszczyło klatkę z królikami. Sytuację monitoruje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pleszewie. W pogotowiu są wszystkie służby. Wiadomość dotarła także do wojewody wielkopolskiego.

Pierwsze informacje o pumie grasującej w Wielkopolsce pojawiły się na początku maja. Komunikaty ostrzegające przed zwięrzęciem wydawały już władze podpoznańskiego Stęszewa, Kiszkowa w powiecie gnieźnieńskim, a teraz dochodzi Gołuchów na południu regionu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.