Facebook Google+ Twitter

Dzikie zwierzęta sparaliżowały ruch lotniczy w New Delhi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-17 09:06

Dzikie zwierzęta sparaliżowały na kilka godzin pracę międzynarodowego lotniska w stolicy Indii New Delhi. Zwierzęta wyszły na główny pas startowy, uciekając z zalanych przez deszcze monsunowe terenów zielonych otaczających lotnisko.

Ulewne deszcze sprawiły, że zwierzęta szukając suchszego gruntu wyszły na pas startowy. Pojawiły się na nim szakale oraz warany, uniemożliwiając starty i lądowania samolotów. W sumie opóźnionych zostało blisko sto lotów.

W przeszłości pracę lotniska paraliżowały okresowe napady małp, które w dużej liczbie pojawiały się na drogach kołowania i w pobliżu pasów startowych. Eksperci przestrzegają, że w okresie deszczów monsunowych, które potrwają do połowy sierpnia, podobne sytuacje mogą się powtarzać.

Międzynarodowe lotnisko w New Delhi zatrudnia ekipę specjalistów, których zadaniem jest ochrona obiektu przed dzikimi zwierzętami oraz dużymi ptakami, przede wszystkim sępami, które żyją w indyjskiej stolicy. Z kolei piloci latający w Indiach alarmują, że większość pasów startowych na indyjskich lotniskach staje niebezpieczna w okresie deszczowym ze względu na złą nawierzchnię oraz niewystarczającą długość bezpiecznego hamowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.