Facebook Google+ Twitter

Dzikość serca w wykonaniu Małgorzaty Kosik

Przygodę z malarstwem i rysunkiem rozpoczęła w 2000 r., a poprzedni rok był dla niej bardzo twórczy. 12 lutego 2011 r. w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach odbył się wernisaż prac malarskich Małgorzaty Kosik zatytułowany "Dzikość serca".

Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem / Fot. Elżbieta RubiecZ wykształcenia jest architektem krajobrazu, z zamiłowania artystką-hobbystką. Pasjonuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią i grafiką komputerową. Jej zainteresowania są dalekosiężne: w trakcie studiów była aktywnym członkiem Międzywydziałowego Studenckiego Koła Naukowego Architektury i Ekologii Krajobrazu oraz Sekcji Fotografii Krajobrazu MSKNAiEK działających na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Jest także właścicielką firmy ArteLand, w której zajmuje się wszelkimi procesami twórczymi z zakresu sztuki ogrodowej, fotografii i sztuk plastycznych.

Artystka ma już za sobą prezentacje prac w ramach wystawy zbiorowej pt. "Etiudy Krajobrazowe 2008", wystawy zbiorowej prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie "Studencka Fotografia Roku 2008" oraz wystawy indywidualnej podczas Lubelskiej Nocy Kultury "StudentOFF" przedstawiającej prace malarskie z lat 2004-2009. Malarstwa i rysunku uczyła się min. pod okiem Teresy Chomik-Kazarian i Stefana Lisowskiego. Sobotni wernisaż "Dzikość serca" w Bełżycach rozpoczął się o godzinie 17 i prezentował prace malarskie wykonane w 2010 r.

Obrazy charakteryzujące się kontrastem barw i wyraźną fakturą wykonane zostały ulubionymi Autorka obrazów Małgorzata Kosik / Fot. Elżbieta Rubiectechnikami malarskimi autorki - pastelą suchą i olejem na płótnie. Zgromadzeni mogli obejrzeć na wystawie około dwudziestu prac wyeksponowanych na ścianach w ciekawych kompozycjach - tryptykach, dyptykach czy wiszących pojedynczo. Jak zapowiadał tytuł wernisażu: "Dzikość serca", można było spodziewać się ciekawej tematyki, zwłaszcza, że autorka uwielbia malować zwierzęta. Mimo, że do tematu najbardziej pasowały podobizny dzikich kotów, pojawiły się także inne prace. Dzikość serca w tym wydaniu to raczej metafora wyrazu artystycznego różnymi sposobami.

Na wernisaż przybyło sporo osób, które mogły podziwiać obrazy przedstawiające naturę
w szerokim tego słowa znaczeniu. Zamiłowanie do zwierząt i krajobrazów od zawsze przejawiało się w twórczości Małgorzaty Kosik, co dało się zauważyć na tej wystawie. Prace wykonane pastelami wiernie odwzorowują rzeczywistość, skupiają się na detalach przedstawianych zwierząt i wydobyciu ich charakteru, zaś obrazy malowane olejem na płótnie sprawiają wrażenie dynamiki i surowości.

Organizatorką wystawy młodej malarki była Emilia Wiencko-Kozak z MDK
w Bełżycach, która po krótkim wprowadzeniu zachęciła autorkę prac do przedstawienia swojej galerii. Małgorzata Kosik wygłosiła kilka słów od siebie, po czym zaprosiła do oglądania
i komentowania obrazów. Na uczestników wernisażu czekała nie tylko strawa duchowa
w postaci sztuki, lecz także mały poczęstunek dla ciała. Po oficjalnej prezentacji rozpoczęły się dyskusje na temat obrazów i nie tylko. Wernisaż ten był również okazją do zawarcia nowych, ciekawych znajomości i spotkania znajomych.

Gościom podobała się twórczość Małgorzaty Kosik, wszyscy z chęcią wpisywali się do kroniki, życząc młodej malarce powodzenia na dalszej drodze artystycznej. Ponadto niektóre prace miały już od dawna swoich fanów, którzy zarezerwowali je, z niecierpliwością czekając na powieszenie ich w swoich domach. Ze ścian spoglądały na gości min. konie, koty w odsłonie dzikiej i udomowionej, pojawiły się także motywy kwiatowe jak na architekta krajobrazu przystało.

Galeria twórczości Małgorzaty Kosik będzie prezentowana w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach jeszcze przez dwa tygodnie, potem być może zostaną zorganizowane kolejne wystawy na terenie Lubelszczyzny.

Oglądaj też:

Dzikość serca w ujęciu Małgorzaty Kosik - fotogaleria

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

i ja tam byłem i sok piłem... bardzo fajna wystawa. Polecam!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam się na przyszłość ;) i powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Małgorzata Kosik
  • Małgorzata Kosik
  • 14.02.2011 16:41

sama bym tego lepiej nie ujęła :) dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.