Facebook Google+ Twitter

Dziś 11 kolejnych pogrzebów ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

W Warszawie i kilku innych miastach Polski pożegnani zostaną m.in. Krystyna Bochenek, Izabela Jaruga-Nowacka, Grzegorz Dolniak i Paweł Wypych.

Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu (PO), zostanie pochowana w Katowicach. O godz. 11 rozpoczęła się msza św. w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach (ul. Plebiscytowa 49a), pogrzeb - na cmentarzu parafialnym przy ul. Sienkiewicza.

Zbigniew Dębski, członek kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari, współzałożyciel Związku Powstańców Warszawskich, zostanie pochowany w Warszawie. O godz. 11.30. - msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, ul. Długa; po mszy przeprowadzenie trumny do Kwatery Orderu Wojennego Virtuti Militari na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Grzegorz Dolniak, poseł PO, zostanie pochowany w Będzinie. Msza św. rozpocznie się o godz. 15 w kościele św. Trójcy w Będzinie, pogrzeb - na cmentarzu parafialnym przy kaplicy św. Tomasza Becketta.

Ks. Bronisław Gostomski, kapelan Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Wielkiej Brytanii, był proboszczem w parafii św. Andrzeja Boboli w Londynie. Pogrzeb odbędzie się w rodzinnym mieście - Sierpcu w Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej Pani Niezawodnej Nadziei, o godz. 14.

Izabela Jaruga-Nowacka, posłanka, wiceszefowa klubu Lewicy, zostanie pochowana w Warszawie. Godz. 10 - msza święta w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach, po mszy - złożenie do grobu rodzinnego na Starych Powązkach.

Janina Natusiewicz-Mirer, historyk sztuki, działaczka opozycyjna i przyjaciółka Anny Walentynowicz zostanie pochowana w Tyńcu. O godz. 13 msza święta w Opactwie Benedyktynów, ul. Benedyktyńska. Pogrzeb po nabożeństwie żałobnym na cmentarzu przyklasztornym w Opactwie w Tyńcu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy "gazeta.pl", "tvp.info", "PAP" należą do tej samej "rodziny" co W24, że można od nich kopiować teksty, informacje i je tutaj umieszczać na swoje konto ? Pytam, bo się już pogubiłam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.