Facebook Google+ Twitter

Dziś 29-ta rocznica zamachu na Ojca Świętego

O godzinie 17.17 na Placu św. Piotra w Rzymie został postrzelony Jan Paweł II. To historyczne wydarzenie zaliczane jest do cudów. W tym dniu, katolicy obchodzą Święto Matki Boskiej Fatimskiej. Zamachowcem był 23 letni Ali Agca.

Plac św. Piotra / Fot. Krzysztof JankowskiTo były ułamki sekund. Ojciec Święty objeżdżał Plac Świętego Piotra, błogosławiąc wiernych. Samochód zbliżał się do Spiżowej Bramy. Padły strzały i kule zraniły dwie turystki. Ciężko rannego Ojca Świętego, natychmiast przewieziono ambulansem do słynnej kliniki Gemelli. Jednym ze świadków tragicznych wydarzeń był fotoreporter - Arturo Mari. Słyszał wydobywającą się z ust Ojca Świętego, nie skargę, lecz modlitwę: - "Matko Boża, pomóż mi". Okazało się, że postrzelony papież miał rozległe uszkodzenia w obrębie jamy brzusznej i silny krwotok wewnętrzny. Lekarze twierdzili, że gdyby kula uszkodziła aortę, pacjent wykrwawiłby się przed dotarciem do szpitala.


Bohaterską postawą wykazała się siostra Letizii z zakonu franciszkanek, która rzuciła się na zamachowca. Agca próbował jeszcze się bronić, że to nie on, ale karabinierzy mocno go trzymali.

To historyczne wydarzenie miało miejsce 29 lat temu. Świat wstrzymał oddech i każda informacja o stanie zdrowia Ojca Świętego, była najważniejszym wydarzeniem na skalę światową.

Źródło:
wikipedia.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Minęło 29- lat, a widzę, że mało ludzi pamięta o tym co wydarzyło się na Placu św. Piotra...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam tę informację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.