Facebook Google+ Twitter

Dziś akcja "Nazywam się miliard". I Ty weź w niej udział!

14 lutego większość osób świętuje zapewne Walentynki. Warto jednak wiedzieć, że ta data wiąże się także z nieco inną, ale bardzo ważną inicjatywą. Dziś odbywa się akcja, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet.

 / Fot. kadr ze spotu "Nazywam się miliard" / http://www.youtube.com/watch?v=M_CNVr7hDDg“Nazywam się miliard” (One Bilion Rising) to akcja przeciwko stosowaniu przemocy wobec kobiet. Nazwa nawiązuje do liczby ofiar gwałtów na całym świecie. Inicjatorką tego wydarzenia jest Eve Ensler, feministka i autorka książki “Monologi waginy”, w której poruszyła problem przemocy wobec kobiet. Do przedsięwzięcia zapoczątkowanego przez Ensler, zgłosiło się ponad 200 państw. W Polsce uliczne tańce i flash moby odbędą się w 25 miastach, w których ludzie zatańczą do piosenki “Break the chain”.

Warszawa zatańczy dla miliarda


W ramach kampanii w Warszawie odbędzie się kilka akcji. O godz. 17.00 grupka osób będzie tańczyć na patelni przy Metrze Centrum. Godzinę później w hali głównej Dworca Centralnego rozpocznie się natomiast flash mob. O 19.00 na Pradze w budynku przy ulicy Mińskiej 25 będzie można obejrzeć spektakl “Niech Wyleje Rzeka”. O tej samej godzinie w Zielone Centrum M1 (Marszałkowska 1 lok 160) odbędzie się finisz wystawy “Taniec ze sztuką”. Na godzinę 20.00 w okolicach ulicy Hożej przewidziany jest antyprzemocowy uliczny korowód taneczny.

Do wydarzenia można dołączyć także na facebooku


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.