Facebook Google+ Twitter

Dziś będzie decyzja w sprawie tarczy antyrakietowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-17 14:20

Polska pozostaje w intensywnym dialogu ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie tarczy antyrakietowej. Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że amerykańska decyzja, którą ma o 16.00 ogłosić prezydent Barack Obama, może być inna, niż wiele osób się spodziewa.

Szef polskiej dyplomacji zaznaczył, że strona polska umówiła się ze stroną amerykańską, iż będzie komentować decyzję Waszyngtonu po jej oficjalnym ogłoszeniu. Minister Sikorski ma w najbliższym czasie rozmawiać przez telefon z szefową amerykańskiej dyplomacji, Hillary Clinton.

Nieoficjalnie mówi się, że strona amerykańska ma ogłosić alternatywną propozycję w sprawie tarczy dla Polski i dla Czech, jej szczegóły są utrzymywane w Waszyngtonie w ścisłej tajemnicy. Wskazuje na to też wypowiedź dla agencji Reutera anonimowego przedstawiciela amerykańskiego resortu obrony, że Waszyngton negocjuje z Polską i Czechami ich udział w "nowym systemie obronnym".

Polskiemu Radiu udało się nieoficjalnie potwierdzić, że amerykański prezydent Barack Obama zadzwonił wczoraj późnym wieczorem do premiera Donalda Tuska. Rozmowa nie została jednak podjęta przez stronę polską, która chciała się lepiej do niej merytorycznie przygotować. Barack Obama rozmawiał też z premierem Czech Jan Fiszerem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.