Facebook Google+ Twitter

Dziś bezpłatne badania w akcji "Razem zmieniajmy cukrzycę"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-23 08:21

Pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie można dziś do godziny 18.00 bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi, ciśnienie i uzyskać poradę dietetyczną. Warszawa jest kolejnym miastem, gdzie zawitał bus medyczny akcji "Razem zmieniajmy cukrzycę".

Na cukrzycę choruje co najmniej 2 miliony Polaków, w tym coraz więcej dzieci. Prawie milion osób nie wie o swojej chorobie. Aby sprawdzić, czy nie jest się zagrożonym cukrzycą, najłatwiej wykonać badanie poziomu cukru we krwi.

Bus "Razem zmieniajmy cukrzycę" odwiedził dotąd 17 krajów na pięciu kontynentach. Jutro i pojutrze będzie można wykonać badania w Krakowie, na Placu Szczepańskim. W środę 27 sierpnia i w czwartek 28 sierpnia bus stanie we Wrocławiu na Nowym Targu, a 29 i 30 sierpnia - na rynku starego Miasta w Poznaniu.

Ogólnoświatowa kampania "Razem zmieniajmy cukrzycę" odbywa się w Polsce pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Szczegóły na temat bezpłatnych badań można znaleźć na stronie www.diabetyk.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.