Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7494 miejsce

Dziś Blue Monday - najbardziej depresyjny dzień w roku

Odnosisz wrażenie, że wszystko sprzysięgło się dzisiaj przeciwko Tobie? Nie masz energii, nic Ci się nie chce, najchętniej zostałbyś w domu i zakopał się pod kołdrą? Nie martw się, dziś Blue Monday. Razem z Tobą cierpi połowa świata.

 / Fot. domena publicznaZa oknem zimno, śnieżnie i ponuro. Rano autobus nie przyjechał na czas, potem stał w niemiłosiernie długim korku. Znowu spóźniłeś się do pracy. W biurze szef przytupując ze zniecierpliwienia nogą, spogląda na Ciebie spode łba i tylko patrzeć, kiedy wezwie Cię na dywanik. W domu nie lepiej. Pies z nudów pogryzł wszystkie buty, w zlewie naczynia tworzą wieżę Eiffla, a w lodówce jogurt naturalny przedstawia jedyną wizję obiadu. Trzeba zrobić zakupy, ale po ostatnich weekendowych szaleństwach, karta kredytowa odmawia posłuszeństwa. Siedzisz więc w domu, nieszczęśliwy i zły na siebie i cały świat dookoła. Odpalasz komputer, wchodzisz w internet, a tam zbawienna informacja. Dziś Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w całym roku. A więc nie jesteś osamotniony w swoich nieszczęściach.

Pewien brytyjski psycholog i pracownik Cardiff University, Cliff Arnall, określenie “blue monday” wprowadził w 2004 roku. Na podstawie wzoru matematycznego uwzględniającego czynniki meteorologiczne, ekonomiczne i psychologiczne, ustalił, że ten smutny dzień przypada na poniedziałek ostatniego pełnego tygodnia stycznia. Jak twierdzi, nawarstwiające się sprawy, takie jak: zbliżający się termin płatności kredytów związanych z zakupami świątecznymi, świadomość niedotrzymanych postanowień noworocznych czy krótki dzień na półkuli północnej, sprawiają, że społeczeństwo największą chandrę przeżywa właśnie dzisiaj.

Większość ludzi traktuje zapewne Blue Monday z przymrużeniem oka, jednak jeśli sądzicie, że brytyjski naukowiec miał rację w swoich stwierdzeniach, to powinniście wiedzieć też, że dzisiejszy dzień ma również pozytywny aspekt. Jak twierdzi Arnall, po zakończeniu najbardziej depresyjnego dnia w roku, nastroje mogą być już tylko lepsze! A skoro dzień jeszcze się nie skończył i nie otrzymaliście dzisiaj wielu pozytywnych bodźców, proponuję usiąść pod ciepłym kocem, z dużym kubkiem gorącego kakao i włączyć przebój New Order z lat 80.

A Wy, jakie macie sposoby na gorsze dni?
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Może być aktywność w rozpaczaniu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na depresję najlepszym lekiem jest aktywność. :-) Polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.