Facebook Google+ Twitter

Dziś byliśmy dość oszczędni w rozdawaniu piór

Jak zwykle podczas czwartkowego kolegium zastanawialiśmy się, komu w tym tygodniu przyznać pióra. Kandydatur mieliśmy kilka, a sama dyskusja była dość burzliwa. W dwóch przypadkach nie mieliśmy wątpliwości.

Pierwsze pióro jednogłośnie przyznaliśmy Oli Solarewicz. Autorka porusza tematy, które wywołują dyskusję i spotykają się ze sporym odzewem ze strony czytelników. Wystarczy wspomnieć tekst o Piotrze Bryckim "Nie czas na pozycję horyzontalną" i "Przyjaciółka transeksualisty" czy "Dlaczego poloniści żyją krócej?" .

Nie mieliśmy także wątpliwości w przypadku Kamila Drejera. Doceniliśmy go za interesujące fotografie. Kamil nie pisze tekstów, ale potrafi w doskonały sposób opowiedzieć o otaczającym go świecie za pomocą aparatu fotograficznego. Spodobał się nam zwłaszcza fotoreportaż ze schroniska dla psów w Wałbrzychu . Przypominamy, że pióra można otrzymać także autor fotoreportaży i filmów.

I to by było na tyle w tym tygodniu. Zastanawialiśmy się jeszcze nad przyznaniem drugiego pióra Alicji Karłowskiej, jednak po dyskusji zdecydowaliśmy, że powinniśmy z tym trochę poczekać. Dorota argumentowała, że odnosi wrażenie, iż Alicja ostatnio trochę mniej pracuje nad tekstami. Jej materiały są bardziej opracowaniami już istniejących artykułów niż oryginalnych tematów.

Pokłóciliśmy się także o drugie pióro dla Mirka Nalezińskiego. Zdecydowało głosowanie, niestety 4:3 na niekorzyść Mirnala.

Pod uwagę braliśmy także nadesłane w ostatnim tygodniu teksty Tomka Albeckiego. Także zdecydowaliśmy, że jeszcze trochę poczekamy na dołożenie do profilu Tomka kolejnego pióra.
No cóż, nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.
Upierzonym autorom gratulujemy i tradycyjnie prosimy o jeszcze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

*Dziś byliśmy dość oszczędni w rozdawaniu piór* - owo "dziś" zmienia znaczenia wraz z upływem czasu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie zostałam oszczędzona :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

*Dziś byliśmy dość oszczędni* - to październik jest miesiącem oszczędzania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

zdobywcy piór a więc "upiórzeni", pozdrawiam i gratuluje serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla wszystkich wytarzanych w pierzu! :):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

*cieszę się, że Redakcja nie obniża wymagań przy opierzaniu.* - po wyrażeniu takiej uciechy, to trudno byłoby faktycznie obniżyć wymogi przez Redakcję - musi trzymać wysoko poprzeczkę, wszak konkurencja nie śpi i mogliby zarzucić np. kumoterskie przyznanie pierza...
Pierwsze piórko dostałem chyba po kilkunastu dniach...
Rzecznikom drugiego pióra dla mnie - serdecznie dziękuję; to dla mnie więcej niż ów symbol umieszczany przy nazwisku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje. Oli i Kamilowi się jak najbardziej należało. Alicja też zdobędzie niedługo. No a Mirnal... ja bym głosował za! Ale, Mirnalu, Redakcja drży na samą myśl o Twoim trzecim piórze! Hi hi hi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję wszystkim upierzonym !!!

"Hipokryzja obrońców życia i praw człowieka" - ten artykuł był bardzo dobry i na pewno przyczyni się kiedyś do przyznania Mirnalowi drugiego pióra. Oby tylko takich więcej, Panie Mirku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

*Zdecydowało głosowanie, niestety 4:3*
W USA w Sądzie Najwyższym jest 9 sędziów. Czasami losy amer. prawa (i nie tylko!) przesądza wynik 5:4 lub 4:5, a decydujący głos może być spowodowany rozmaitymi czynnikami psychologicznymi. To pierwsza chyba pisemna i tak dramatyczna oraz konkretna relacja z obrad?
A pomysł Ewy - brzytwa? Dobry pomysł! Tylko napisanie regulaminu byłoby dość złożone. A kto mógłby do brzytwy jeszcze kandydować?
Mam nadzieję, że nikt nie zaproponuje przyznawania wazeliny (nie wiem, czy młodzieży to coś jeszcze mówi).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzadko zgadzam się z Thu..., ale dzisiaj wyjątkowo ma moje poparcie...
I przyłączam sie do ogólnej radości W24, w tym do gratulacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.