Facebook Google+ Twitter

Dziś dojdzie do spotkania Księżyca z Marsem. Zjawisko widoczne gołym okiem!

W nocy z 7 na 8 czerwca dojdzie do spotkania Księżyca z Marsem - poinformował dr Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.

 / Fot. By RHorning and later modified by Scooter20 (Own work, based on the these sources.) [Public domain], via Wikimedia CommonsDo największego zbliżenia dojdzie o godz. 1:31 (dystans tylko 1.5 stopnia), jednak z obserwacjami nie warto czekać do tak późnej godziny, ponieważ o tej porze Księżyc z Marsem znajdują się nisko nad zachodnim horyzontem. W związku z tym, zjawisko najlepiej obserwować około północy, wtedy oba obiekty znajdą się kilkanaście stopni nad południowo - zachodnim horyzontem i będą doskonale widoczne - donosi polskie radio za PAP.

Jak przypomina dr Arkadiusz Olech, Księżyc na swojej drodze na sferze niebieskiej przesuwa się na tle gwiazd i planet, zbliżając się do wielu z nich. Zjawiska takie wyglądają najbardziej efektownie, gdy dana gwiazda lub planeta jest jasna, lub gdy właśnie Księżyc świeci blisko danego obiektu.

Zjawisko będzie można obserwować gołym okiem. Warto jednak wyposażyć się w lunetę lub teleskop. Dzięki nim, będzie można dojrzeć szczegóły tarczy Księżyca, jak i samą tarczę Marsa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.