Facebook Google+ Twitter

Dziś Donald Tusk spotka się z Danutą Hübner

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-15 07:03

Późnym popołudniem w Warszawie ma dojść do spotkania premiera Donalda Tuska z Danutą Hübner. Rozmowa ta powinna ostatecznie rozstrzygnąć sprawę przyszłości obecnej komisarz i nowego polskiego przedstawiciela w Komisji. Danuta Hübner, wybrana z listy PO do Parlamentu Europejskiego, daje do zrozumienia, że chce pozostać na kolejne 5 lat w Komisji.

Decyzja w sprawie mianowania komisarza należy do premiera. Oficjalnie Donald Tusk wymienia trzech kandydatów - właśnie Danutę Hübner, Jacka Saryusz-Wolskiego i Janusza Lewandowskiego. Nieoficjalnie mówi się, że wyznaczony został już ten ostatni.

Obecna komisarz jednak nie rezygnuje, podkreśla swoje wysokie kwalifikacje, dając do zrozumienia, że jest gotowa zostać na drugą kadencję. - Chciałabym bardzo, żeby to wszystko co wiem, to całe moje doświadczenie i wiedzę, żeby to jak najlepiej wykorzystać - mówiła przed kilkoma dniami.

Decyzja w sprawie nowego komisarza i przyszłości politycznej Danuty Hübner powinna zapaść najpóźniej do połowy lipca, kiedy na inauguracyjnej sesji spotyka się Parlament Europejski. Jeśli Danuta Hübner przyjmie mandat eurodeputowanej tym samym zwolni miejsce w Komisji. Osoba, która ją zastąpi teraz, zostanie najpewniej na następną kadencję. Ta obecna upływa teoretycznie jesienią, ale ma być przedłużona do końca roku w związku z oczekiwaniami na wejścia w życie traktatu lizbońskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.