Facebook Google+ Twitter

Dziś Donald Tusk spotka się z Jarosławem Kaczyńskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-27 14:03

Premier Donald Tusk wierzy, że w obliczu światowego kryzysu uda mu się porozumieć z Jarosławem Kaczyńskim.

Po południu premier spotka się z szefem Prawa i Sprawiedliwości. Głównymi tematami rozmowy mają być: kryzys finansowy, wejście Polski do strefy euro oraz ustawy zdrowotne.

Premier Tusk powiedział, że zarówno Jarosław Kaczyński jak i prezydent Lech Kaczyński zrozumieją, że tylko współpraca pomoże polskiej gospodarce. Premier podkreślił, że może okoliczności skłonią tych polityków do zachowań propaństwowych, a nie tylko opozycyjnych.

Ekonomista Piotr Kuczyński podkreśla, że największym osiągnięciem dzisiejszego spotkania premiera z Jarosławem Kaczyńskim byłaby deklaracja współpracy. Zdaniem eksperta, potrzebne jest porozumienie ponad podziałami, aby zminimalizować skutki kryzysu dla Polski. Kuczyński dodał, że o zabezpieczeniu naszej gospodarki powinien rozmawiać specjalny zespół, złożony z polityków, przedstawicieli związków zawodowych i przede wszystkim z ekonomistów i ekspertów.

Piotr Kuczyński jest przekonany, że politycy nie dogadają się w sprawie terminu wejścia Polski do strefy euro, mimo że premier będzie miał wiele argumentów, jak zapobieżenie zmianom kursu złotego czy ustabilizowanie sytuacji Polaków, którzy maja kredyty w euro. Kuczyński podkreśla zarazem, że wielu ekonomistów nie wierzy w możliwość wejścia do strefy euro w 2011 roku. Bardziej prawdopodobny jest rok 2012, ale ta data też rodzi wiele wątpliwości. Nie wiadomo na przykład, czy koszt przygotowań do wejścia euro nie odbije się negatywnie na gospodarce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.