Facebook Google+ Twitter

Dziś działasz lokalnie? Jutro bądź aktywny globalnie!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-11 18:12

Na terenie Pomorza British Council i Gdańsk 2016 organizują projekt Active Citizens – Aktywna Społeczność. To wyjątkowa szansa dla mieszkańców województwa na wzięcie udziału w szkoleniach oraz konkursie na dofinansowanie projektów.

Active Citizens jest międzynarodową inicjatywą, która ma na celu wspierać lokalną aktywność zarówno zwykłych mieszkańców, jak i działaczy różnych grup i stowarzyszeń. - Poszukujemy osób, które są zaangażowane w działalność społeczną, chociażby w obrębie swojego własnego osiedla czy bloku – mówi Anna Urbańczyk, koordynatorka projektów społecznych projektu Gdańsk 2016. - Aktywna Społeczność jest skierowana na liderów i liderki jak najbardziej różnorodnych grup, m. in. młodzieżowych, kobiecych, kulturalnych, rekreacyjnych, religijnych,...

Projekt ma przyczynić się do wprowadzenia zmian społecznych poprzez mobilizację nowych aktywistów i aktywistek oraz rozwój działalności tych osób, które już odgrywają istotną rolę w swoich społecznościach lokalnych. Program wspiera wiele zróżnicowanych inicjatyw oddolnych na całym świecie, promując i upowszechniając idee spójności społecznej i wzajemnego zrozumienia między społecznościami. W ramach projektu Active Citizens wspierany będzie rozwój aktywnych obywateli i obywatelek poprzez wzmacnianie poczucia lokalnej tożsamości i świadomości kulturowej.

Active Citizens stwarza możliwości do rozwinięcia umiejętności liderskich i wprowadzenia zmian w skali lokalnej. British Council i biuro Gdańsk 2016 zapraszają do projektu organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, a także organy samorządowe. Uczestniczki i uczestnicy projektu, po odbyciu trzech dwudniowych szkoleń, będą mogli starać się o granty w wysokości kilku tysięcy złotych na nowe projekty.

W projekcie bierze udział kilkadziesiąt regionów z państw Europy, Azji i Afryki. W skali Polski Pomorze jest jedynym regionem, gdzie będzie realizowany. Ma trwać w sumie trzy lata, w cyklach rocznych.

Udział w projekcie jest bezpłatny.
Zgłaszać się można do 31 sierpnia 2010 roku.


Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie: British Council,
e-mail: activecitizens@britishcouncil.pl

Organizator projektu: British Council – to nie tylko znana na całym świecie szkoła języka angielskiego i ośrodek egzaminacyjny, ale również organizacja włączająca się w rozmaite projekty społeczne związane z polityką równych szans, rozwojem globalnym, czy rozwojem małego biznesu. Zobacz więcej: http://www.britishcouncil.org/new/ oraz http://www.britishcouncil.org/poland

Partner projektu: Gdańsk i Metropolia – Europejska Stolica Kultury 2016 Kandydat – biuro koordynuje starania o uzyskanie przez Gdańsk i Metropolii tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016. Zagadnienia związane z aktywnością obywatelską i przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu są wpisane w projekt Gdańsk 2016.
Więcej informacji: http://www.gdansk2016.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.