Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12011 miejsce

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Surfuj razem z dzieckiem

7 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, w tym roku pod hasłem: "Wspólnie odkrywamy cyfrowy swiat! Bezpiecznie". Celem akcji jest zwrócenie uwagi na zagrożenia czyhające na nasze dzieci w sieci oraz uświadomienie rodziców, dziadków czy opiekunów, że Internet może być czynnikiem łączącym pokolenia i że można razem surfować.

 / Fot. logo programuBadania dzieci w wieku 9 -16 lat, przeprowadzone w ramach unijnego projektu EU Kids Online II wykazały, że co trzeci rodzic nigdy nie tłumaczył dziecku, jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Aż 58 proc. dzieci nie pamięta, by korzystali z Internetu wspólnie z rodzicami.

W Polsce dzieci zaczynają korzystać z Internetu w wieku ok. 9 lat. Jedna trzecia z nich korzysta z sieci codziennie. Spośród wszystkich młodych internautów objętych badaniem 96 proc. loguje się przynajmniej raz na tydzień, 72 proc. codziennie, a 24 proc. 1-2 razy w tygodniu.
radiozet.pl informuje, że Polska należy przy tym do krajów, w których dzieci są najmniej uzależnione od Internetu, ale jest też w grupie państw, gdzie rodzice nie pomagają dziecku korzystać z internetu, gdyż czują się niekompetentni.

Podczas Dnia Bezpiecznego Internetu są realizowane przedsięwzięcia na rzecz bezpieczeństwa dzieci online przez szkoły, biblioteki, domy kultury i inne ośrodki lokalne w całym kraju. Portal saferinternet.pl przytacza też przykłady najnowszych inicjatyw związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży online, jak: kampania „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu”, projekt edukacyjny dla przedszkolaków Necio.pl czy projekt edukacyjny „Przygody Plika i Foldera w Sieci”.

Najważniejsze jednak, o czym przypominają dzisiejsze obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, to obecność przy dziecku w czasie, gdy korzysta z sieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jan Kwasek
  • Jan Kwasek
  • 07.02.2012 14:42

Brak porządnych zajęć z informatyki. Szkoły ciągle tkwią z programem w ubiegłym wieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.