Facebook Google+ Twitter

Dziś Dzień Drzwi Otwartych w placówkach onkologicznych

6 lutego, w ramach Światowego Dnia Walki Z Rakiem, obchodzimy Dzień Drzwi Otwartych w placówkach onkologicznych.

Złośliwy nowotwór osłonek nerwów obwodowych / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:MPNST.jpgLekarze w dniu otwartym skupiają się przede wszystkim na profilaktyce i informowaniu o zagrożeniach związanych z chorobą nowotworową. Organizatorem akcji jest Polska Unia Onkologii. "Jest to rodzaj akcji edukacyjnej, podczas której otwieramy te placówki, aby wszyscy chętni mogli usłyszeć porady na temat możliwości zapobiegania nowotworom złośliwym, wykrywania ich i leczenia. Chcemy oswoić ludzi z tym, że rak jest chorobą, którą można skutecznie leczyć, pod warunkiem wczesnego wykrycia" - powiedział dr Grzegorz Luboiński, naczelny chirurg Centrum Onkologii w Warszawie oraz sekretarz PUO (http://www.wnp.pl/).

Poza prelekcjami i zwiedzaniem placówek medycznych podczas drzwi otwartych rozdawane będą materiały informacyjne zawierające porady onkologiczne, szczególnie z uwzględnieniem szeroko pojętej profilaktyki. Będą też udostępniane druki deklaracji przystąpienia do Polskiej Unii Onkologii, jako dowód solidarności całego społeczeństwa na rzecz walki z rakiem.

Ministerstwo Zdrowia finansuje w Polsce trzy programy przesiewowe wykrywania nowotworów złośliwych: tj. raka piersi, raka szyjki macicy oraz raka jelita grubego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Anna Gdyla
  • Anna Gdyla
  • 11.02.2011 13:22

Ja znalazłam tylko stronę, gdzie są podane informacje, o tym, gdzie można wykonywać dokładne oznaczenia nowotworów - www.her2plus.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobra informacja! 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli jest okazja, trzeba dmuchać na zimne. 13 lat temu, lekarz ogólny skierował mojego brata do onkologa, ten spojrzał w gardło i powiedział, za późno pan przyszedł. Brat mówi że przyjdzie jutro, a onkolog powiedział że nie jest za późna godzina tylko rak zjadł bratu już część gardła. Brat leczył się i cierpiał 6 lat. 7 lat temu zmarł, rak zjadł gardło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

1% na Dom Chorych na Raka link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze,ze o tym piszesz:)5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest taka informacja, trzeba tylko poczekac na ponowne zatwierdzenie art.

Komentarz został ukrytyrozwiń

przydalaby się informacja, w których placówkach takie drzwi otwarte są organizowane, czy we wszystkich?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.