Facebook Google+ Twitter

Dziś Dzień kundelka. Pomóż bezdomnym psiakom. Nie tylko tego dnia

25 października to święto wszystkich psów wielorasowych, czyli po prostu kundelków. Równie mądre, jak ich rasowi krewni, są wspaniałymi kompanami ludzi. Za ich miłość odwdzięczają się z nawiązką. Niestety, stanowią też najliczniejszą grupę w schroniskach dla bezdomnych psów.

 / Fot. Sfu, monument by Bogna Czechowska25 października właściciele wszelkiej maści mieszańców, wielorasowców czyli - nie bójmy się tego słowa - kundelków, organizują wystawy swych podopiecznych, którzy nieraz udowadniali, że są nie mniej piękni i nie mniej inteligentni niż psy rasowe. Tego dnia schroniska zapraszają do adopcji bezdomnych psiaków lub choć jednorazowego wsparcia schroniska.

Naszym czytelnikom proponujemy: wpiszcie w komentarzach linki do akcji  / Fot. Krzysztof Krzakpomocy kundelkom, które aktualnie są prowadzone. Może uda się pomóc jeszcze jednemu psu, tak jak udało się uratować Zuzię .

W ramach programu społecznego "Pomóżmy razem", trwa plebiscyt "Pies Bohater", w ramach którego nagrody trafiają do psiaków, które udowodniły, że nie tylko są prawdziwymi przyjaciółmi ale też mogą ratować ludzkie życie i zdrowie.

Zobacz też:

25 października - Dzień Kundelka
Dzień kundla

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Kontestator
  • Kontestator
  • 27.10.2011 19:41

Otóż, szanowna Pani Kowalczyk doceniam fakt , że są w Polsce bezdomni i bez środków na normalne życie !Żyją Polacy (ci bezdomni co ja znam i widuję na co dzień od kilkudziesięciu lat ) gorzej od mojego –psa, kundelka( zresztą nie rozgraniczam stworzeń na tych z niebieską krwią i tych co maja krew w kolorze czerwonych maków i tych co rosną na Monte Kasino).
Oczywiście są bezdomni , którzy się sprzeniwierzyli i nie chcą po ludzku Iżyc .Ja piszę o tych co nie z własnej woli ,nie z własnej winy czy swojej bezmyślności stali się bezdomnymi!
Bliski mi jest los tych ludzi , o których ojczyzna Rzeczpospolita zapomniała i zgotowała im los gorszy od bezpańskich psów czy kotów , bo sa już starzy i mało produktywni!!!Za lodzi na emerytury , zbyt zdrowi by mieć renty a ich nawet od normalnej pracy się odsuwa i to w majestacie prawa !Preferowani są w ten nowej Polsce ludzie młodzi i,,,renciści , gdyż za nich pracodawca nie plac podatków –ich zatrudnia .
• Natomiast o takich ludzi nikt się nie upomina , sytuacja taka i prowokuje na targniecie się na swoje życie –niestety wielu tak robi!!!
Mamy emeryta takich jak ;agent Tomek –Kaczmarek (trzydziesto parolatek i 7 tysięcy emerytury a później również dodatkowo uposażenie posła na sejm w RP)) prokurator Barski(42lata i 14 tysięcy emerytury) .Święczkowski z bylego CBS (42lata i uposażenie również ponad 15 tysięcy złotych )
TO JEST POLSKA ALE DLA KOGO TA NOWA RZECZPOSPOLITA PPOLSKA !!!!
Ta Polska to jest gorsza od wyrodnej matki czy macochy!!!!!
Kontestator rzeczywistości w Rzeczpospolitej Polskiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

@szanowny Kontestatorze - jesli nie widziałeś trwale bezdomnych i przesukujacych smietniki, ktorzy nawet w czasie mrozów bronia sie przed przewiezieniem ich do noclegowni; jesli nie widziałeś ludzi, którzy NIE CHCĄ za żadne pieniądze mieszkać gdzie indziej niż w kanale, na działce lub na dworcu; jesli nie widziałes ludzi, którzy odwszeni, wykapani, przebrani w czyste ciuchy wracaja po "odpoczynku" na ulicę - to mało wiesz o zyciu. Ja takich widziałam w Polsce, w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech.
Ja w swoim wpisie nie zawarłam "postępowania" - zawarłam opis faktów, których kontestator wydaje się nie dostrzegać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bohdan
  • Bohdan
  • 27.10.2011 10:10

Pan Paweł Urbański pisze tak ,jak oczekuje od rządu polskiego ,każdy normalny człowiek –obywatel Rzeczpospolitej Polskiej .
Człowiek jest najważniejszy i nie można pomijać milczeniem niedoli ludzi , którzy zostali wepchnięci siłą w ;bezdomność , żebractwo .
Państwo polskie , RZECZPOSPOLITA POLSKA JEST DLA NICH WYRDNĄ OJCZYZNĄ !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znowelizowana Ustawa o Ochronie Zwierząt, której znowelizowane przepisy wejdą w życie w dniu 1 stycznia 2012 roku, zawiera wiele kontrowersyjnych rozwiązań, takich jak: obowiązek uchwalania przez gminy "programu zapobiegania bezdomności psów i kotów", dokarmianie przez gminę kotów wolnożyjących, zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku - wszystko to czego nie gwarantuje się ludziom bezdomnym.
O ile jednak te powyższe zapisy to jedynie przedmiot różnicy zdań, to niektóre inne zapisy tej ustawy to przejaw wyjątkowego niechlujstwa legislacyjnego.
I tak:
- znowelizowany art. 9 ust. 2, który stanowi, że: "Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m".
Biorąc pod uwagę ustawową definicję uwięzi, to od 1 stycznia 2012 roku smycz staje się także uwięzią, a więc smycz nie może być krótsza niż 3 metry. Amstaff na 3 metrowej smyczy pozagryza przechodniów, a Jork na 3 metrowej smyczy padnie z wyczerpania.
- dodany do ustawy art. 9a., który brzmi: "Osoba, która napotka porzuconego psa lub kota, w szczególności pozostawionego na uwięzi, ma obowiązek powiadomić o tym najbliższe schronisko dla zwierząt, straż gminną lub Policję".
W trakcie prac sejmowych z projektu nowelizacji ustawy jakoś zniknął "las i teren niezabudowany" co powoduje, że z uchwalonego zapisu wynika, że pies przywiązany przed sklepem, przy którym nie stoi właściciel, to pies porzucony i mamy obowiązek zawiadomić Policję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kontestator
  • Kontestator
  • 26.10.2011 17:22

Nie ma mojego przyzwolenia na takie postępowanie jakie pani Kowalczyk zawarła w swoim wpisie !
Szanowna pani pisze Pani w sposób urągającym przyzwoitości i ludzkim odruchom do bliźniego .
Tych co ja wspomagam(nie zawsze jest to zgodne z prawem , gdyż taka mamy obecnie "wolną " Polskę) dając im drobną pracę i oni pracują na "czarno ".
ALE UCZCIWIE I SOLIDNIE!!!! Fakt zatrudnienia :sprzątanie placu przed domem , strzyżenie trawnika i takie sobie drobiazgi(za 20 złotych czy nawet 50 złotych ) powinienem zgłosić do opodatkowania i być bardziej świętym od Jezusa Chrystusa Taką mamy Polskę , że preferują właśnie pracę na " czarno " przez tych ludzi wykluczonych w Rzeczpospolitej !
Ich zakłady padły , oni stracili zdrowie-nikt ich do pracy nie chce przyjąć i stali się bezdomnymi - NIE ZAWINILI NA TAKI LOS !!!!!
Taki los zgotowała im Polska !!!!!!
Gdy byli młodzi to Polska umiała się o nich upomnieć powołując ich do wojska - przecież byli obywatelami Polski.
Teraz również są obywatelami Polski a kraj ten ma ich w głębokiej pogardzie !!!!
RZECZPOSPOLITA POLSKA JEST DLA NICH NICZYM ;MACOCHA , WYRODNA MATKA ,KTÓRA ZAPOMNIAŁA O SWOICH SYNACH I CÓRKACH!!!!!
Kontestator rzeczywistości w Rzeczpospolitej Polskiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

@kontestator - a pokazmi człowieku ( nie znaczy, że sie z tym godzę obojętnie) takie państwo, w którym nie ma bezdomnych i "nurków smietnikowych".
Przy okazji - znajdź w Polsce smietnik, który nie zawiera wyrzuconej żywności dla conajmniej 2-3 osób w jednym kontenerze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kontestator
  • Kontestator
  • 25.10.2011 19:32

Popieram troskę o bezpańskie psy czy koty .Pora zając sie ludźmi i to tymi co śpią po ;altankach , szopach , piwnicach i są bez środków na normalne ludzkie !!!życie .
Znam takich , którzy stali się w tej nowej Polsce (tej po 1990 roku) ludźmi bezdomnymi .Stracili pracę , są już starzy i schorowani i,,,,,nie ma dla nich żadnej pracy a zdrowie ich dyskwalifikuje aby ubiegać się o rentę !!!!!!!
Oczywiście sobie dorabiają :szukają pożywienia na śmietnikach , zbierają złom i tak żyją .Żyja tak jak bezpańskie psy !!!!!
Taki los im zgotowała Polska -ta nowa Polska Rzeczpospolita !!!!!!
rzeczywistości w Rzeczpospolitej Polskiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też pozdrawiam wszystkie kundle i kundelki ! Oby żyło się im lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najwsialasza, rzecz oczywista,jest Nutka Nutka przesyla wszyskim kundelkom oraz ich Paniom i Panom, czula liźniecia, szczekniecia i merdanie zakręconym ogonkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, psiak pana Krzysztofa się nam "rozczworzył" ;-) A jego sympatyczna mordka idealnie nam ilustruje tekst :-)

Jadziu, takie zjawisko, o którym wspominasz, nie mieści się w mojej głowie... Co nie znaczy, że nie występuje, wiem... I obawiam się, że wcale nierzadko... Okropnie to przykre.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.