Facebook Google+ Twitter

Dziś Europejski Dzień Sąsiada

Każdego roku, w ostatni wtorek maja, w 29 europejskich krajach świętowany jest Dzień Sąsiada, czyli dzień każdego z nas, przecież każdy ma jakichś sąsiadów. Pamiętajmy zatem dziś nie tylko o naszych mamach; złóżmy życzenia także sąsiadom.

Osiedle "Sawa Dom" na Woli. / Fot. PAP/Andrzej RybczyńskiMieszkanie, korytarz, winda, podwórko lub dziedziniec – każde z tych miejsc jest idealne do zorganizowania Dnia Sąsiada. Nie musi to być ogromne przyjęcie czy festyn, wystarczy krótkie spotkanie przy kawie, grill, albo po prostu zwyczajny uśmiech i krótka chwila rozmowy z kimś, kto mieszka za ścianą.

Jak podchodzimy do tego pomysłu?

We wsiach ludzie częściej rozmawiają z sąsiadami, mimo że dzieli ich większa odległość niż płyta wielkiego bloku. W małych miejscowościach każdy zna każdego i wie, do kogo i z jakim problemem może się zwrócić o pomoc. Pani Krystyna, mieszkanka jednej z podlubelskich wsi, też mówi, że nie potrzebuje specjalnego święta, żeby odwiedzić sąsiadkę.

Potwierdza to pan Tomasz, który przyjechał z Łomży do Warszawy: - W moim mieście znałem ludzi mieszkających nie tylko w moim bloku, ale nawet dalszych sąsiadów. Tymczasem w Warszawie już prawie rok mieszkam w tym samym miejscu i nawet nie wiem, kto mieszka za ścianą. Kiedyś potrzebowałem elektryka, musiałem zadzwonić po pana, który przyjechał z drugiego końca miasta, a kto wie, może za ścianą mieszka właśnie elektryk, albo na przykład lekarz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.