Facebook Google+ Twitter

Dziś IX Dzień Papieski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-10 08:44

Dziś inauguracja IX Dnia Papieskiego, który w tym roku upłynie pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Wolności". Dziś i jutro w całej Polsce odbywać się będą koncerty, konferencje naukowe, panele dyskusyjne, oraz msze święte, podczas których wierni modlić się będą o beatyfikację papieża Polaka.

"Jan Paweł II - Papież Wolności" - to również hasło dzisiejszej sesji naukowej na Uniwersytecie Warszawskim. Jak wyjaśnia arcybiskup Tadeusz Gocłowski - w nauce Jana Pawła - możemy wyróżnić dwa uzupełniające się wymiary wolności - zarówno polityczny jak i osobisty.

Z okazji Dnia Papieskiego przed kościołami i na ulicach całej Polski pojawią się wolontariusze ze skarbonkami i w żółtych papieskich chustach. Będą zbierać pieniądze na program stypendialny "Dzieło nowego tysiąclecia" Jak wyjaśnia ksiądz Jan Drop przewodniczący zarządu fundacji "Dzieło nowego tysiąclecia" - stypendia fundowane są dla uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej, licealnej i akademickiej pochodzącej ze wsi i małych miasteczek.

Po południu na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród Totus 2009. Są to nagrody dla osób i instytucji których działalność przyczyniła się do promowania godności człowieka w duchu nauczania Jana Pawła II. W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda okolicznościowa z okazji dziesiątej edycji Nagród TOTUS, otrzyma ją Wojciech Kilar.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.