Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5073 miejsce

Dziś jest Dzień Mężczyzn!

Tak jak obchodzimy Dzień Ojca, Dzień Matki, Dzień Teściowej, Dzień Chłopaka, czy też Dzień Kobiet, tak i święto mężczyzn ma w kalendarzu swoje miejsce. W naszym kraju obchodzone jest właśnie dziś - 10 marca.

Sonda

Panowie - czego spodziewacie się w Dniu Mężczyzn?

Skreen // http://strony.aster.pl/zyczenia/kalendarium.htm / Fot. O kim myślą warszawianki, słysząc słowo mężczyzna? - Kliknij

Tradycja obchodzenia tego święta została zapoczątkowana 10 lat temu, prawdopodobnie w odpowiedzi na Dzień Kobiet, który świętowaliśmy dwa dni wcześniej. 19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz grupy ludzi z całego świata (Europy, Ameryki, Afryki, Azji) ustanowiono Międzynarodowy Dzień Mężczyzn i do obchodów tego święta zaproszono inne kraje.

Na świecie Międzynarodowy Dzień Mężczyzn obchodzony jest oficjalnie 19 listopada, jednak niektóre kraje wyznaczyły inne terminy. Daty te są bardzo zróżnicowane, dla przykładu: w Polsce jest to 10 marca, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 9 września, w Niemczech 1 listopada, a w Portugalii 19 listopada. Jednak w prawie każdym kalendarium znajdzie się wpis dotyczący dzisiejszego święta.

Dzień Kobiet 2011 w największych polskich miastach - Kliknij

W Rosji przed laty było to święto Armii Radzieckiej. Tam, 23 lutego wszyscy panowie mają dzień wolny od pracy. Jest to na tyle powszechne dla nich święto, iż kobiety muszą pamiętać o złożeniu życzeń swym partnerom lub kolegom. Niektórzy zostają również obdarowani kwiatami i prezentami, np. eleganckimi kalendarzami. Odbywają się okolicznościowe koncerty w trakcie których wychwalane jest męstwo; koncerty te transmituje telewizja rosyjska.

Zapraszamy do udziału w sondzie (po prawej stronie)



Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

xyz
  • xyz
  • 14.01.2012 03:39

hej jakie dwa swieta, dzien dziewczyn tez jest.wystarczy spytać wujka google.

Komentarz został ukrytyrozwiń
momo
  • momo
  • 11.03.2011 22:55

"natalia Wczoraj 08:41" - tak tak promocje, szczególnie w kwiaciarniach ... wtedy to właśnie ceny sa podnoszone i to o wiele... ładne promocje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gogo
  • gogo
  • 11.03.2011 22:36

ojojojojoj dziewczynki poczuły sie urażone. Jak mi przykro.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nn
  • nn
  • 10.03.2011 22:24

Tak jakby faceci rzeczywiście wydawali na kobiety fortunę. Z reguły kupują różę - koszt 5 zł. to powiedz mi co może kupić mu kobieta za 5 zł?? Jajko niespodziankę?? ;)
Ba faceci to z reguły nie pamiętają, że jest jakieś święto, a nawet jeśli coś im się o uszy obije, to zapominają o prezentach. oczywiście nie zawsze tak jest toteż nie wolno oceniać wszystkich Panów, lecz duża grupa przedstawicieli mężczyzn raczej skłania się do niekupowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kakroto
  • kakroto
  • 10.03.2011 22:19

shut up f**k up feministki co macie z tym za problem i tak mężczyzna statystycznie o wiele wiecej wydaje na wasze duperele i badziewia ktorych sobie życzycie. Więc jak macie z tym jakis problem że dla swojego ukochanego mężczyzny zrobić miły prezent 2 raz w roku to proponuje terapie szokową:) Pozdro!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sandra
  • Sandra
  • 10.03.2011 21:59

Dokładnie, z jakiej racji Panowie mają mieć dwa święta?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ann
  • ann
  • 10.03.2011 21:22

Najbardziej mi się podoba, że faceci mają dwa święta podczas gdy kobiety tylko jedno. Kolejny raz dyskryminacja płci żeńskiej. Taki kalendarz musiał układać jakiś facet, który na tyle lubi dostawać prezenty ze zrobił sobie dodatkowe święto kosztem kobiet, które nie dość, że dostają tylko raz prezent, to jeszcze muszą dwa kupować...