Facebook Google+ Twitter

Dziś każdy może porozmawiać z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-15 14:51

Po raz drugi biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zorganizowało dzień otwarty. Każda zainteresowana osoba może przyjść do siedziby biura rzecznika, zobaczyć jak pracują urzędnicy i złożyć wniosek. Na chętnych do siedemnastej czekają eksperci w każdej dziedzinie, którzy pracują w biurze RPO.


W trakcie dnia otwartego można też zwiedzić siedzibę rzecznika. Są również atrakcje dla najmłodszych - w tym roku do biura zaproszono psy, które są szkolone na przewodników. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w konkursie "I Ty możesz zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich". Pracownicy biura organizują też wycieczki po urzędzie pod hasłem "Śladami wniosku".

W przygotowaniu Dni Otwartych, biorą udział organizacje pozarządowe, m.in. Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych, Związek Biur Porad Obywatelskich, Fundacja Akademia Iuris, Polskie Centrum Mediacji i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Dzień otwarty w siedzibie RPO to nie koniec atrakcji. Rzecznik planuje w najbliższym tygodniu odwiedzić też terenowe oddziały biura - pierwsza wizyta na Podlasiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.