Facebook Google+ Twitter

Dziś kolejna próba rozpoczęcia procesu Radovana Karadzicia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-27 08:00

Dziś haski trybunał podejmie kolejną próbę rozpoczęcia procesu byłego przywódcy bośniackich Serbów Radovana Karadzicia, oskarżanego o zbrodnie przeciwko ludzkości podczas wojny na Bałkanach.

Wczoraj procesu nie udało się rozpocząć, bo Radovan Karadzić, tak jak zapowiadał, nie stawił się przed trybunałem.

Z oburzeniem przyjęły to rodziny ofiar - prawie 200 osób przyjechało do Hagi na rozpoczęcie procesu. Przyjechały głównie kobiety, matki i żony zabitych podczas wojny w połowie lat 90.

„Kat Bałkanów", jak nazywany jest Radovan Karadzić tak jak wczoraj także i dziś nie pojawi się w trybunale i pozostanie w celi. Proces jednak i tak ruszy - zapowiada rzeczniczka haskiego trybunału Nerma Jalcić. „Trybunał nie może siłą doprowadzić nikogo, ale ma inne możliwości rozpoczęcia procesu bez udziału oskarżonego" - mówiła.

Trybunał może mu przydzielić obrońcę z urzędu, bo raczej mało praw podobne jest, by odroczył proces o 10 miesięcy, czego domagał się Karadzić. Tłumaczył że nie miał czasu na przygotowanie linii obrony. Pewne jest to, że dziś prokurator odczyta akt oskarżenia. Liczy on 69 stron, zawiera 11 zarzutów. Te najcięższe to ludobójstwo podczas oblężenia Sarajewa i masakra muzułmanów w Srebrenicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.