Facebook Google+ Twitter

Dziś kończy się Festiwal Beethovena

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-10 21:49

Dziś kończy się 13. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Podczas tegorocznej imprezy wystąpiło ponad 1800 artystów, a w samej tylko Warszawie odbyło się 21 koncertów. Na tegoroczny festiwal złożyło się też około 50 imprez towarzyszących, w tym wystawy, kursy mistrzowskie oraz sympozja naukowe.

Ogranizatorzy festiwalu już planują przyszłoroczne koncerty. Jak zapowiada dyrektor Stowarzyszenia imienia Ludwiga van Beethovena, Andrzej Giza, już za kilka miesięcy organizatorzy rozpoczną szeroką promocję imprezy na świecie.

Koncerty odbędą się między innymi w Finlandii, Szwecji, Norwegii, Danii, a na przełomie października i listopada w Szanghaju.

Prezes Stowarzyszenia Ludwiga van Beethovena, Elżbieta Penderecka, zwraca szczególną uwagę na dwa wydarzenia tegorocznego festiwalu: "Powrót Tobiasza" Józefa Haydna w wykonaniu orkiestry "Wiener Akademie" oraz "Humboldt-Kantate" Feliksa Mendelssohna w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Przyszłoroczny festiwal upłynie pod hasłem " Beethoven i fenomen fortepianu". Elżbieta Penderecka powiedziała, że planowane są koncerty takich pianistów, jak: Elisabeth Leonskaja, Louis Lortie, Nelson Goerner i Borisa Berman, a z Polaków - Krzysztof Jabłoński.

Tegoroczny festiwal zakończy dziś "Brockespassion" Haendla w wykonaniu Akademie fuer Alte Musik z Berlina oraz Collegium Vocale Ghent.

ęłęó Pierwszy Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena odbył się w 1997 roku, w ramach programu Kraków 2000 Europejskie Miasto Kultury, a zorganizowany został w roku 170. rocznicy śmierci kompozytora. Inicjatorem festiwalu była Elżbieta Penderecka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.