Facebook Google+ Twitter

Dziś kończy się kampania parlamentarna. Od jutra cisza wyborcza

Kampania zmierza do końca. Godziny dzielą nas od jej zakończenia. Od północy, z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza. Warto przypomnieć sobie, co w ostatnich dniach powiedzieli politycy.

 / Fot. PAP/Radek Pietruszka"Jedno jest pewne: jeśli nasz elektorat się zmobilizuje, to wygramy"
Jarosław Kaczyński, prezes PiS, "Newsweek", 03.10.2011 r.

"Wielkim marzeniem Polaków było zawsze dogonienie bogatej Europy. Pod rządami Platformy Obywatelskiej możemy to zrobić szybciej"
Donald Tusk, premier, "Newsweek", 03.10.2011 r.

"O tym, jakie będą możliwe koalicje, zadecydują wyborcy. To oni będą ustalali geografię możliwych rozwiązań w przyszłym parlamencie. Z naszej strony bardzo mocno podkreślamy potrzebę mocniejszej obecności PSL zarówno w parlamencie, jak i rządzie i są na to realne przesłanki, perspektywy, że tak się stanie"
Waldemar Pawlak, wicepremier, lider PSL, źr. PAP, 04.10.2011 r.

"Prezes Kaczyński za długo nie wytrzymuje w tym przebraniu anioła i spokojnego starszego pana, który chce ze wszystkimi żyć dobrze i raz na jakiś czas "wypsnie" mu się to, co naprawdę mu leży na sercu. Te takie typowe dla Jarosława Kaczyńskiego niedopowiedzenia, insynuacja, aluzja są kolejnym dowodem na to, że rządy Jarosława Kaczyńskiego będą oznaczały konflikt wszystkich ze wszystkimi"
Donald Tusk,premier, konferencja prasowa, 04.10.2011 r.

"Kaczyński nie wierzy, że zostanie premierem"
Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych, briefing prasowy, 04.10.2011 r.

"Polacy w SLD widzą alternatywę"
Grzegorz Napieralski, szef SLD, "Sygnały Dnia" w PR, 04.10.2011 r.

"Powinniśmy podjąć aktywną politykę historyczną. Przypominać, jak to było naprawdę - że nie było żadnych polskich obozów koncentracyjnych, tylko niemieckie, nazistowskie. Musimy to przy różnych okazjach podnosić"
Jarosław Kaczyński, wywiad dla PAP, 04.10.2011 r.

"Nie ma chyba żadnego innego przykładu w europejskich wyborach, w których nie byłoby debaty pomiędzy liderami najważniejszych ugrupowań. Okazaliśmy słabość jako kraj w obliczu i tak kryzysu demokracji!!!"
Janusz Palikot, przewodniczący RPP, wpis na blogu, 05.10.2011 r.
Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

gorol
 • gorol
 • 07.10.2011 06:19

przed pore dniami sondaze pis byly o duzo wieksze niz 55%.idze to z nimi pieronym z kopca

Komentarz został ukrytyrozwiń
ss
 • ss
 • 07.10.2011 00:41

-
WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zenon
 • Zenon
 • 06.10.2011 23:52

Na pytanie "Jak żyć" odpowiedziałbym, że trzeba ciężko pracować. Platforma dała nam taką szansę, bo nawet w tak ciężkich czasach bezrobocie w porównaniu do innych krajów Europy jest stosunkowo niskie. Suche fakty mówią tyle, że w trakcie rządów PO-PSL powstało 730 tys. nowych miejsc pracy, co stanowi 50% wszystkich nowych miejsc pracy powstałych w Europie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cztery lata nierządów Tuska też przechodzi do niechlubnej historii. Tusk tworzy prawo (bezprawie) dla bogaczy.


"Afera Kwiatkowskiego. Adaś: Krzysiu załatw problem Rysia."

http://razem.tv/filmy/-/Afera-Kwiatkowskiego-Adas-Krzysiu-zalatw-problem-Rysia#comments

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 06.10.2011 19:40

wedlug mnie sejm by mial byc przynajmniej tysiac osobowy.tela je fajnych kandydatow tela naobiecowali a jo im wierzym .byloby wiecej glow i wiecej rozumu.kazdy w sejmie by musiol wystapic aby nie mowili jedni a ci sami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarek
 • Jarek
 • 06.10.2011 18:22

przebrała się miarka głosuję na Jarka

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek Malicki
 • Jacek Malicki
 • 06.10.2011 16:11

witam. Super zestawienie genialnych wypowiedzi naszych wspaniałych kandydatów na potencjalnych premierów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koń jaki jest, każdy widzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.