Facebook Google+ Twitter

Dziś mecze na Ukrainie. Kibice zmierzają do Lwowa i Charkowa

Za piłkarzami na Ukrainę podążają kibice. Na bieżąco odprawiani są na przejściu w Medyce i Korczowej.

 / Fot. Arne Müseler, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:World_Cup_2006_German_fans_at_Bochum.jpg?uselang=plNiestety Polsce nie udało się wybudować autostrady, po której kibice z Polski w łatwy sposób mogliby dojechać na Ukrainę. Autostrada z Niemiec kończy się 20 kilometrów za Krakowem. Do granicy pozostaje jeszcze 200 kilometrów.

Jak informuje rzeczniczka Izby Celnej w Przemyślu Edyta Chabowska, aby wjechać na Ukrainę trzeba czekać kwadrans. Wielu kibiców jest zdziwionych, że odprawa trwa tak krótko. "Spodziewali się, że będą stać na granicy po kilka godzin, a kontrola trwa raptem kilkanaście minut. Chwalą sobie szczególnie one stop, czyli odprawę w jednym miejscu przez polskie i ukraińskie służby" - dodaje w rozmowie z RMF FM. Wśród przekraczających granicę najwięcej jest Niemców i Portugalczyków.Wieczorem we Lwowie Niemcy zagrają z Portugalią. / Fot. Sewich, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%BE%D0%BD_%D0%B7_%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%B

Służby szacują, że najwięcej fanów futbolu będzie korzystać z przejścia w Medyce. To tylko 80 kilometrów od Lwowa, gdzie będą grały zespoły Niemiec, Danii i Portugalii.

Dziś o 18 w Charkowie Holandia zmierzy się z Danią, a o 20.45 we Lwowie Niemcy zagrają z Portugalią.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.