Facebook Google+ Twitter

Dziś Międzynarodowy Dzień Osób Starszych!

Przypnij się do naszej akcji i pomyśl o osobach starszych w Twoim najbliższym otoczeniu – zachęcają z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych „mali bracia Ubogich”.


1 października, Międzynarodowy Dzień Osób Starszych - to święto ustanowione przez ONZ po to, by podkreślać, jak ważną rolę w naszych społeczeństwach pełnią najstarsze pokolenia. Ma też zwracać uwagę na problemy, z którymi przychodzi im się współcześnie zmagać.

- Żyjemy coraz dłużej. Coraz więcej osób starszych prowadzi niezależne i wciąż aktywne życie. Realizują swoje pasje, biegają w maratonach… Łamią pokutujące na temat starości stereotypy, co jest ważnym i pozytywnym zjawiskiem – mówi Joanna Mielczarek, Dyrektor ds. Projektów i Promocji w Stowarzyszeniu - Jednak szczególnie 1 października chcemy przypominać, że wielu seniorów, zwłaszcza tych najstarszych, to ludzie samotni, schorowani, niepełnosprawni, zapomniani. Ich cierpienie, ukryte za zamkniętymi drzwiami domów trudniej jest dostrzec. Łatwo się o nim zapomina. „mali bracia Ubogich” na całym świecie działają właśnie dla takich osób.

Szczególnie osamotnionym i potrzebującym wsparcia seniorom Stowarzyszenie dedykuje swoją akcję. Dołączyć do niej może każdy. Wystarczy wejść na stronę http://mdos.malibracia.org.pl , pobrać i umieścić na facebooku lub innym portalu społecznościowym specjalny, dedykowany akcji znaczek.
 / Fot. mbU
- Przypięcie znaczka to taki symboliczny gest – wyjaśnia Joanna Mielczarek - Głównym celem naszej akcji jest coś znacznie ważniejszego: chcemy zachęcić wszystkich, by tego dnia pomyśleli o osobach starszych w swoim życiu. By rozejrzeli się uważniej dookoła siebie. Bo być może tuż obok żyje samotna osoba starsza? Może właśnie tego dnia warto przełamać nieśmiałość, podejść i po prostu rozpocząć rozmowę? Wbrew pozorom taki zwykły ludzki gest może coś zmienić w jej życiu.
Tylko wspólnymi siłami możemy tworzyć społeczeństwo empatyczne, tolerancyjne, przyjazne ludziom w każdym wieku, tylko razem możemy budować międzypokoleniowy dialog i przyjaźnie. Dlatego gorąco zachęcamy Was wszystkich: 1 października przypnijcie się do naszej akcji!


Przypinki akcji Stowarzyszenia otrzymali także przedstawiciele rządu, świata polityki, mediów. W ubiegłorocznej edycji przypięli je m.in. Premier, Ministrowie oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.